Zawodniczki Miedzi Legnica wicemistrzyniami Polski

Zawodniczki Miedzi Legnica wicemistrzyniami Polski

 

Kadra kobiet DZPN U-16 przez sześć dni rywalizowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce nożnej, która odbyła się w Dzierżoniowie. W reprezentacji naszego województwa zagrały cztery piłkarki Miedzi Legnica, które ostatecznie mogą cieszyć się ze zdobycia drugiego miejsca w kraju.

Julia Maskiewicz, Eliza Ostrowska, Adrianna Achcińska i Gabriela Kowalik reprezentowały kadrę DZPN U-16 podczas XXII OOM uchodzącej także za Mistrzostwa Polski kobiet w piłce noznej. W sztabie szkoleniowym również nie brakowało osób związanych z naszym klubem. Mowa o Rafale Sarnickim, który aktualnie jest trenerem kobiecej drużyny Akademii Miedzi oraz Robercie Kowalewskim kierowniku naszych drugoligowych piłkarek.

Reprezentacja DZPN trafiła w rozgrywkach do grupy B, gdzie bez problemów zajęła pierwsze miejsce, gromadząc w trzech spotkaniach 7 punktów.

Grupa B (lp, nazwa, pkt)

1 Dolnośląski ZPN 7

2 Małopolski ZPN 5

3 Warmińsko-Mazurski ZPN 4

4 Pomorski ZPN  0

WYNIKI GRUPY B:

Pomorski ZPN – Małopolski ZPN 1:2

Warmińsko-mazurski ZPN – Dolnośląski ZPN 0:1

Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 0:3

Dolnośląski ZPN – Małopolski ZPN 0:0

Pomorski ZPN – Dolnośląski ZPN 0:1

Warmińsko-Mazurski ZPN – Małopolski ZPN 0:0

Dwie najlepsze drużyny z obu grup miały zagrać o mistrzostwo Polski. Kadra DZPN trafiła w finale na reprezentację Łódzkiego ZPN. W ostatecznym rozrachunku lepsze okazały się przeciwniczki wygrywając 2:0.

Mimo to, gratulujemy naszym piłkarkom sukcesu. W dodatku najlepszą zawodniczką XXII OOM została Adrianna Achcińska reprezentantka Akademii Miedzi Legnica.

 

akademia.miedzlegnica.eu

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.