Wigry Suwałki liderem 1 ligi

Wigry Suwałki – Wisła Puławy 3 2

 

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Wigrami Suwałki a Wisłą Puławy dość zaskakująco będzie toczyć się o wysoką stawkę, a mianowicie pozycję lidera na zapleczu ekstraklasy. Kto w tym starciu okaże się lepszy? Odpowiedź poznamy wieczorem.

Zdjęcie: ©Wojtek Antosz

Wigry Suwałki
Wisła Puławy
3 (2 : 1) 2
0 : 1 Patejuk (10′)
Kozak (15′) 1 : 1
Zapolnik (25′) 2 : 1
Wroński (69′) 3 : 1
3 : 2 Pożak (92′)

Obie drużyny do tej pory mierzyły się ze sobą siedmiokrotnie, w latach 2009-2014. Godną odnotowania informacją jest fakt, iż zazwyczaj w tych konfrontacjach padała duża liczba bramek, co na pewno jest dobrą prognozą dla kibiców. Nieznacznie lepszy bilans mają goście. Trzy zwycięstwa, dwa remisy oraz dwie porażki (bilans bramkowy 14-9) patrząc z perspektywy Wisły. Gospodarze przystąpią do tego meczu z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony po raz pierwszy w tym sezonie nie wygrali meczu oraz zaprezentowali się słabo piłkarsko. Z drugiej natomiast punkt z walczącym o powrót do ekstraklasy Podbeskidziem należy traktować jako sukces. Wcześniej zwyciężali kolejno ze Świtem (1:0 PP), GKS-em Katowice (1:0), Zniczem (2:1) oraz Termaliką (2:1 PP).

 

 

W dobrej formie znajdują się napastnicy Wigier z Kamilem Adamkiem na czele (strzelec trzech bramek w tym sezonie) oraz główny kreator gry ofensywnej Damian Kądzior (bramka i 3 asysty). Ponadto w zespole do zdrowia powrócił już Rafał Remisz. Jedynym kontuzjowanym piłkarzem jest Robert Dadok, który wznowi treningi z drużyną w poniedziałek. Rozjemcą wieczornego starcia będzie Mariusz Korpalski z Torunia. Dobrze kojarzyć go mogą kibice z Suwałk, ponieważ sędziował dwa zwycięskie mecze Wigier w poprzednim sezonie (4:0 z Rozwojem Katowice oraz 3:1 z Pogonią Siedlce). Sytuacja w obozie Wisły jest, delikatnie mówiąc, bardzo dobra. Kontuzjowani zawodnicy (Darmochwał, Duda, Turzyniecki) wrócili do gry, a wyniki z każdym meczem są coraz lepsze. Klub z Lubelszczyzny rozpoczął sezon od falstartu, czyli porażką z Rakowem Częstochowa w ramach rozgrywek Pucharu Polski (1:2 po dogrywce), W pierwszym w historii starciu na poziomie I ligi musieli zadowolić się remisem z MKS-em Kluczbork, ale dwa kolejne mecze (z Olimpią Grudziądz oraz Bytovią) dały Wiślakom komplet punktów. Piłkarzem, od którego ma najwięcej zależeć w meczu z Wigrami ma być Sylwester Patejuk, który do tej pory zdobył 1 bramkę. Jest zawodnikiem uniwersalnym, co potwierdza gra na kilka pozycjach w tym sezonie, m.in. prawe skrzydło, prawa obrona oraz środek pola.

Czytaj więcej: http://www.gol24.pl/1-liga/a/wigry-wisla-pulawy-live-niespodziewany-mecz-o-fotel-lidera,10531352/

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.