USA – Paragwaj 1:0 (1:0) – Copa America Centenario 2016

3119

W pierwszym meczu 3. kolejki grupy A podczas Copa America Centenario 2016 reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała Paragwaj 1:0 (1:0). Jedynego gola strzelił w 27. minucie Clint Dempsey. Taki wynik oznacza, że piłkarze Juergena Klinsmanna zapewnili sobie awans do pucharowej fazy rozgrywek.

Przed ostatnią serią gier sytuacja w grupie A była jasna: Amerykanom do awansu wystarczał punkt, ich rywale musieli wygrać. Mimo to gospodarze Copa America zgodnie z zapowiedziami nie grali na remis. Prowadzenie objęli w 27. minucie, kiedy to płaskie dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał doświadczony Clint Dempsey.

Najlepsze okazje dla Paragwajczyków zmarnowali napastnicy: Antonio Sanabria i Dario Lezcano. Ten drugi tuż przed przerwą stanął oko w oko z Bradem Guzanem, ale kopnął wprost w bramkarza.

Po przerwie sytuacja Amerykanów skomplikowała się w kuriozalnych okolicznościach. W przeciągu dwóch minut dwie żółte kartki po ostrych wślizgach otrzymał DeAndre Yedlin i został wyrzucony z boiska.

USA – Paragwaj 1:0 (1:0) żółta i czerwona… przez programsportowy

Rywale zwietrzyli okazję i odważniej zaatakowali, ale próbowali głównie strzałów z dystansu. W 61. minucie powinni zostać skarceni, jednak Gyasi Zardes po kontrataku nie zdołał pokonać Justo Villara w dogodnej sytuacji. Paragwajczycy mimo ambitnych prób nie zdołali doprowadzić choćby do wyrównania – największa w tym zasługa świetnie dysponowanego Guzana.