USA – Ekwador 2:1 (1:0) – Copa America 2016

USA - Ekwador  Copa America 2016

Piłkarze Stanów Zjednoczonych pokonali 2:1 (1:0) Ekwador w ćwierćfinale Copa America Centenario. O finał, gospodarze turnieju zagrają z Argentyną lub Wenezuelą.

Pierwsi prowadzenie w tym meczu mogli objąć Ekwadorczycy. W szóstej minucie Jefferson Montero oddał strzał ze skraju pola karnego, jednak piłka przeleciała obok bramki.

Piętnaście minut później to gospodarze cieszyli się z gola. Jermaine Jones dokładnie dośrodkował, a głową skutecznie uderzył Clint Dempsey.

Pięć minut później mogło być 2:0, ale tym razem Alexander Dominguez obronił strzał Dempseya.

Po zmianie stron oba zespoły szybko straciły po zawodniku. W 52. minucie czerwoną kartkę otrzymał Jones, a drugą żółtą kartką ukarany został Antonio Valencia.

Więcej miejsca na boisku lepiej wykorzystali Amerykanie. W 65. minucie sprytne podanie w polu karnym Dempseya wykorzystał Gyasi Zardes.

Ekwadorczyków stać było tylko kontaktową bramkę. Na piętnaście minut przed końcem meczu piłkę z rzutu wolnego wycofał Walter Ayovi, a Brada Guzana precyzyjnym strzałem pokonał Michael Arroyo.

Chwilę później mógł być remis, ale świetnego podania Montero nie wykorzystał Enner Valencia.

W ostatnich minutach Ekwadorczycy nie mieli już pomysłu na to, jak przechytrzyć obronę zespołu Juergena Klinsmanna i to reprezentacja Stanów Zjednoczonych zagra w półfinale Copa America Centenario.