Urugwaj – Jamajka 3:0 (1:0) – Copa America 2016

uid_a254a73e23456cdd765588bcfd9a9ba21465877178976_width_620_play_0_pos_0_gs_0_height_348

Reprezentacja Urugwaju pokonała 3:0 (1:0) Jamajkę w ostatnim meczu grupy C podczas Copa America Centenario. Gole dla zespołu prowadzonego przez Oscara Tabarez strzelali Abel Hernandez, Je-Vaughn Watson (samobójczy) i Mathias Corujo. Oba zespoły już wcześniej straciły szanse na awans do fazy pucharowej.

Mecz o honor był pokazem dominacji Urugwajczyków, którzy w dobrym stylu pożegnali się z turniejem. Pierwszego gola strzelił już w 21. minucie Hernandez. Napastnik otrzymał precyzyjne podanie od Nicolasa Lodeiro, zdążył wbiec z piłką w pole karne i pewnie pokonał bramkarza. Kilka chwil później ten sam piłkarz mógł podwyższyć prowadzenie, ale tym razem górą był Andre Blake.

Po zmianie stron wciąż dominował zespół prowadzony przez OScara Tabareza. W 64. minucie Edinson Cavani trafił w słupek. Nieskutecznych napastników wyręczył… jamajski obrońca. W 67. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Watson skierował piłkę do bramki… dłonią. W samej końcówce rywali dobił w sytuacji sam na sam Corujo.

Grupę C wygrał Meksyk, który we wcześniej rozegranym spotkaniu zremisował 1:1 z Wenezuelą. Obie drużyny uzyskały po siedem punktów i o kolejności zdecydował bilans bramek.

ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL