Tyszanie kolejny raz remisują

tyszanie-kolejny-raz-remisuja

W meczu 8. kolejki I ligi piłkarze GKS Tychy zremisowali wyjazdowe spotkanie z Chrobrym Głogów 2:2 (1:1). Bramki dla tyszan strzelali Jakub Świerczok i Wojciech Szumilas.

W 10. minucie przed dobrą szansą na pokonanie bramkarza gospodarzy stanął Mateusz Grzybek. Młody pomocnik GKS otrzymał prostopadłe podanie od Łukasza Grzeszczyka, jednak jego próba lobu nad Sławomirem Janickim okazała się zbyt lekka, bo piłkę wybił ostatecznie jeden z zawodników Chrobrego.

W pierwszych fragmentach spotkania optyczną przewagę posiadali podopieczni Ireneusza Mamrota, jednak na przekór temu w 25. minucie gry rezultat meczu otworzył Świerczok. Napastnik tyskiej drużyny otrzymał podanie z głębi pola od Tomasza Boczka, wbiegł w szesnastkę Chrobrego i mocnym, płaskim strzałem tuż przy lewym słupku pokonał Janickiego.

Jeszcze przed przerwą tyszanie mieli okazję na podwyższenie prowadzenia. Niemal z linii końcowej boiska futbolówkę przed pole karne wycofał Świerczok, a na uderzenie bez namysłu zdecydował się Grzeszczyk, którego strzał instynktownie sparował golkiper gospodarzy. Gdy wydawało się, że na przerwę GKS zejdzie z jednobramkowym prowadzeniem, w ostatniej akcji pierwszej połowy wyrównanie głogowianom dał Karol Danielak.

Druga odsłona świetnie zaczęła się dla tyskiej drużyny. W 50. minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Szumilas, piłka leciała wprost w Janickiego, ale ku zaskoczeniu wszystkich wyśliznęła mu się z rąk i wpadła do siatki. Stracony gol podziałał motywująco na zespół gospodarzy, którzy w kolejnych fragmentach spotkania stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji.

Większość z nich padała łupem dobrze dysponowanego Pawła Florka, jednak młody golkiper GKS nie zdołał uratować „Trójkolorowych” od utraty bramki w 70. minucie gry. Futbolówkę do siatki z bliskiej odległości skierował Paweł Wojciechowski. Nerwowo było w samej końcówce, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Daniel Tanżyna, ale ostatecznie podopieczni Kamila Kieresia zgarnęli kolejny punkt w pierwszoligowych rozgrywkach.

Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Chrobry Głogów: 12. Janicki – 18. Ilków-Gołąb, 42. Michalski, 99. Kwiecień, 6. Hodowany – 8. Danielak Ż (83, 23. Kościelniak), 96. Kona, 10. Gąsior Ż (55, 89. Machaj), 7. Bonecki Ż, 2. Szczepaniak – 11. Wojciechowski (74, 30. Kowalczyk). Trener Ireneusz Mamrot.

GKS Tychy: 12. Florek – 19. Górkiewicz, 9. Boczek, 27. Tanżyna Ż Ż – CZ (90.), 5. Mańka – 13. Grzybek, 17. Szumilas (68, 25. Hirskyi), 4 Bukowiec, 8. Grzeszczyk, 7. Kowalski – 10. Świerczok (74, 28. Mączyński). Trener Kamil Kiereś.

W 44. minucie żółtą kartką ukarany został rezerwowy zawodnik GKS Seweryn Gancarczyk.

autor: Mateusz Długasiewicz