Turcja – Chorwacja 0:1 (0:1) EURO 2016

Reprezentacja Chorwacji była o klasę lepsza od Turcji w pierwszym niedzielnym meczu Euro 2016. Ostrzeliwała słupki i poprzeczkę, ale ostatecznie wygrała tylko 1:0 (1:0). Jedynego gola strzelił lider Chorwatów Luka Modrić.

 

 

Wyłączyć z gry Modricia – taki był plan Turków na ten mecz. Przy liderze drugiej linii Chorwacji cały czas było co najmniej dwóch tureckich pomocników. Zmuszało to zespół znad Adriatyku do gry skrzydłami i ciągłych wrzutek, które wybijali wysocy stoperzy.

Plan Fatiha Terima zdawał egzamin do 41. minuty, kiedy to po wybiciu piłki z pola karnego spadła ona pod nogi Modricia właśnie. Zawodnik Realu nie przyjmował, tylko od razu, z powietrza kropnął z ok. 25 metrów. Źle ustawiony Volkan Babacan puścił piłkę i Chorwaci udokumentowali przewagę, którą mieli przez całą pierwszą połowę.

 

Dużo więcej działo się po zmianie stron. Chorwaci wyczuli słabość rywali i od początku zaatakowali z impetem. Dwie świetne okazje zmarnował Darijo Srna. Potem kilka razy Babacana mógł pokonać Ivan Perisić. Szczęścia szukali też Mario Mandzukić i Marcelo Brozović. Vatreni trafiali w słupki, w poprzeczkę, ale ani razu do bramki.

Bezbarwni Turcy najlepszą okazję do wyrównania mieli w doliczonym czasie gry. Strzał heroicznie zablokował jednak Vedran Corluka, który niemal przez cały mecz grał z rozciętą głową i z objawami wstrząśnienia mózgu. Chorwacki stoper kilka razy musiał zmieniać opatrunek, ale dzielnie dotrwał do końca i przyczynił się do zasłużonego zwycięstwa swojej drużyny.

W grupie D grają też Czechy i Hiszpania. Starcie tych drużyn zaplanowane jest na poniedziałek, na godzinę 15. Poprowadzi je polski sędzia Szymon Marciniak.

 

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.