Trzech piłkarzy Legii Warszawa wzmocniło Zagłębie Sosnowiec

Trzech piłkarzy Legii Warszawa wzmocniło Zagłębie Sosnowiec

Na zasadzie transferu czasowego kadrę naszego klubu wzmocniło trzech piłkarzy Legii Warszawa – 24-letni bramkarz Jakub Szumski, 20-letni obrońca Arkadiusz Najemski i 20-letni pomocnik Robert Bartczak.

Trzej Legioniści stawili się w gabinecie prezesa, gdyż parafowali umowy z Zagłębiem. Zarówno Jakub Szumski, Arkadiusz Najemski, jak i dobrze już znany w Sosnowcu Robert Bartczak, zostali wypożyczeni na rok czasu z Legii Warszawa.

24-letni bramkarz jest wychowankiem Legii, ma za sobą debiut w ekstraklasie, jednak w barwach Piasta Gliwice (13 spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywek). W minionym sezonie Jakub Szumski rozegrał 19 meczów w drugim zespole Legii Warszawa (III liga), aż 9-krotnie zachował czyste konto. We wcześniejszych latach nasz nowy bramkarz rozegrał 19 spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-19, U-20 i U-21).

20-letni obrońca również od dziecka trenował w Stołecznym klubie. W minionych dwóch sezonach Arkadiusz Najemski wygrał z Legią Centralną Ligę Juniora, a także regularnie grał w drugiej drużynie. Dzięki triumfowi w CLJ występował w młodzieżowej Lidze Mistrzów (organizowanej od kilku lat przez UEFA), więc ma za sobą występy w europejskich pucharach. W minionym sezonie zaliczył 27 spotkań w III lidze, a także 4 w wspomnianej Lidze Mistrzów. Najemski regularnie jest powoływany do młodzieżowej kadry, w różnych kategoriach wiekowych zaliczył już 19 meczów (zaczynał od U-15).

20-letni pomocnik już wiosną grał w barwach Zagłębia. Wypożyczenie Roberta Bartczaka zostało przedłużone o kolejny rok. Zawodnik zyskał uznanie kibiców Zagłębia, gdyż na boisku nie odpuszczał, pokazywał charakter i waleczność. Łącznie rozegrał 16 spotkań (14 w I lidze i 2 w Pucharze Polski), podczas których zdobył 1 bramkę. Robert Bartczak w młodzieżowych spotkaniach zaliczył 25 występów (9 bramek).

Zródło: zaglebie.eu

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.