Stomil Olsztyn tylko zremisował ze Stalą Mielec

stal-mielec-stomil-olsztyn

 

OKS Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe ze Stalą Mielec 0 : 0. Tym samym olsztyńscy piłkarze zdobyli tylko 1 punkt, a mieliśmy apetyt na 3.

Trener Adam Łopatko nie krył wściekłości z powodu tego wyniku. Aż kopnął w słupek ławki. Stomil stworzył mnóstwo sytuacji bramkowych. W Mielcu padał rzęsisty deszcz. Właśnie w takich warunkach Szewczyk nie trafił w bramkę z 8 metrów w 51 minucie meczu.

Emocje i niedokładność mogły wpłynąć na brak efektywności starań olsztynian. Naciskali rywali do tego stopnia, że omal nie doszło do samobójczej bramki. Choć mecz skończył się bezbramkowo, kibice nie mogli narzekać na nudę na murawie. Nerwowo pod bramką gospodarzy zrobiło się zwłaszcza w ostatnim kwadransie gry.

Różnica pięciu miejsc w tabeli dzieliła Stomil Olsztyn i Stal Mielec. Biało-niebiescy zagrali na wyjeździe z drużyną, która do tej pory nie zanotowała jeszcze zwycięstwa i zajmuje 17. lokatę w I lidze piłkarzy nożnych z dorobkiem 4 punktów.

Zawodnicy prowadzeni przez Adama Łopatkę po 8 kolejkach mieli na koncie 9 punktów. Bilans meczów to 3 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki. Ostatnie spotkanie – z Miedzią Legnica – przegrali na własnym boisku 0 do 1. Bramkę stracili już w 9. minucie. Strzelił Petteri Forsell. Wcześniej Stomil zremisował z Wisłą Puławy.

Mecz ze Stalą był szansą na zdobycie kompletu punktów. Trzeba jednak pamiętać, że biało-niebiescy mają problemy kadrowe. Kontuzjowani są Grzegorz Lech i Tomasza Zahorski. Nie wystąpił też Tomasz Wełnicki.

Stal Mielec: 88. Marek Kozioł – 15. Tomasz Prejs (69, 16. Adrian Liberacki), 2. Sebastian Zalepa, 11. Michał Bierzało, 23. Krystian Getinger – 9. Mateusz Cholewiak, 3. Krzysztof Kiercz, 19. Grzegorz Fonfara (60, 31. Kamil Radulj), 6. Piotr Marciniec, 14. Piotr Głowacki (65, 22. Zé Lucas) – 7. Szymon Sobczak.

Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński – 93. Igor Biedrzycki (83, 9. Łukasz Suchocki), 87. Arkadiusz Czarnecki, 6. Piotr Klepczarek, 4. Jarosław Ratajczak – 23. Patryk Kun, 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki (72, 97. Wiktor Biedrzycki), 88. Rafał Kujawa, 14. Tsubasa Nishi – 10. Krzysztof Szewczyk (76, 3. Marcel Ziemann).

 

http://ro.com.pl/wyjazdowa-szansa-na-zdobycie-3-punktow/01298341

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.