Słowacja – Anglia 0:0 – EURO 2016

Słowacja - Anglia 0 0 - EURO 2016

Anglia zremisowała w Saint-Etienne ze Słowacją 0:0 w ostatnim meczu grupy B mistrzostw Europy. W drugim spotkaniu tej grupy Walia pokonała Rosję 3:0 (2:0), co oznacza, że zespół Roya Hodgsona awansował do 1/8 finału z drugiego miejsca. Ten wynik powoduje też, że Polacy jeszcze nie są pewni gry w fazie pucharowej

Grupa B

w d l
Walia 3 2 0 1 6 (6-3)
Anglia 3 1 2 0 5 (3-2)
Słowacja 3 1 1 1 4 (3-3)
Rosja 3 0 1 2 1 (2-6)

Hodgson przemeblował wyjściową jedenastkę w porównaniu do dwóch wcześniejszych spotkań. Na ławce usiedli m.in. Wayne Rooney, Raheem Sterling, Hary Kane, Danny Rose czy Dele Alli. W ataku selekcjoner Synów Albionu postawił na Jamie’ego Vardy’ego i Daniela Sturridge’a, którzy zapewnili zwycięstwo nad Walią (2:1). W zespole Słowacji jako wysunięty napastnik mecz rozpoczął Ondrej Duda z Legii Warszawa, który zdobył bramkę w konfrontacji z Walią (1:2).

W pierwszej połowie Anglicy mieli sporą przewagę. W 9. minucie Vardy zgrał piłkę w polu karnym, doszedł do niej Sturridge, ale został w ostatniej chwili przyblokowany przez Petera Pekarika.

Niespełna 10 minut później w idealnej sytuacji znalazł się Vardy. Napastnik Leicester wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Matus Kozacik popisał się także w 33. minucie, gdy obronił bardzo mocny strzał Adama Lallany.

Drugą połowę Anglicy zaczęli nerwowo. Na początku Chris Smalling za krótko zgrywał w polu karnym do Joe Harta, do piłki doszedł Robert Mak, ale trafił w bramkarza. Chwilę później dobrą akcję przeprowadził Vladimir Weiss, jednak Hart złapał futbolówkę po jego kopnięciu.

Po kwadransie Synowie Albionu się obudzili. Gola mógł strzelić Alli, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Martin Skrtel. Piłkarze z Wysp do końca naciskali, ale rywale zdołali się obronić.

Gdyby Anglicy pokonali Słowaków, zapewniony awans do fazy pucharowej mieliby Polacy. Przez remis biało-czerwoni muszą poczekać do wtorku. Grupę wygrała Walia. Słowacja natomiast jest bliska awansu z trzeciej pozycji (ma lepszy bilans od Albanii z grupy A).

ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL