Rosja – Słowacja 1:2 (0:2) EURO 2016

Rosja - Słowacja

Piłkarze reprezentacji Słowacji wygrali w Lille z Rosją 2:1 (2:0) w swoim drugim meczu fazy grupowej Euro 2016. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, w której na listę strzelców wpisali się Vladimir Weiss i Marek Hamsik.

Pierwsze pół godziny rywalizacji na stadionie w Lille przebiegało zdecydowanie pod dyktando Rosjan. Piłkarze Leonida Słuckiego dłużej utrzymywali się przy piłce, konstruowali groźniejsze akcje ofensywne. W polu karnym rywali brakowało im jednak precyzji, co w końcu zemściło się w 32. minucie. Marek Hamsik posłał znakomite długiego podanie do Vladimira Weissa, a ten szkolnym zwodem zmylił obrońców rywali i precyzyjnym strzałem pokonał Igora Akinfiejewa.

Zachęceni objęciem prowadzenia Słowacy poszli za ciosem. Jeszcze przed przerwą podwyższyli na 2:0, a gola Marka Hamsika śmiało można uznać za najefektowniejsze trafienie spośród wszystkich dotychczasowych na Euro 2016. Lider słowackiej reprezentacji wbiegł z piłką w pole karne, a futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do bramki bezradnego rosyjskiego golkipera.

Po przerwie na murawie w Lille działo się znacznie mniej. Gracze Sbornej próbowali przejąć inicjatywę. Z każdą minutą spieszyło im się coraz bardziej, ale zupełnie nie przekładało się to na bardziej efektywne poczynania ofensywne.

Nadzieję w serca rosyjskich kibiców wlał w 80. minucie Denis Głuszakow, który po dośrodkowaniu Olega Szatowa uderzeniem głową pokonał Matusa Kozacika.

Ostatecznie jednak na doprowadzenie do remisu Rosjanom zabrakło czasu. Pomimo wywalczenia cennego remisu w meczu z Anglikami ich sytuacja w grupie B stała się bardzo trudna. Z jednym punktem zachowali już tylko cień szansy na awans do kolejnej fazy turnieju.

ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL