Rodzaje zakładów w ForBET

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z obstawianiem, w tym rozdziale zapoznamy Cię z różnymi typami zakładów.

Przedstawimy zarówno zakłady standardowe 1, X, 2, jak i nieco bardziej skomplikowane handicapy. Dowiesz się także, jakie rodzaje zakładów możesz wnosić w IForbet.

forBET - 20 PLN na grę zupełnie ZA DARMO. Nowy LEGALNY bukmacher

Zakład standardowy, pojedynczy (singiel)
Zakłady typu 1, X, 2 stanowią standardowy i najprostszy rodzaj zakładów, stosowany przez wszystkich bukmacherów. Polega on na wytypowaniu wyniku danego zdarzenia, np. zwycięstwa gospodarzy.
1 – zwycięstwo gospodarzy
X – remis
2 – zwycięstwo gości

Zakład podwójnej szansy (tzw. typ z podpórką)
Jeżeli nie jesteś do końca pewien, czy dana drużyna wygra, możesz skorzystać właśnie z tego zakładu. Tutaj wybierasz typy:
1X – wygrywasz  przy wygranej gospodarzy lub przy remisie
X2 – wygrywasz przy remisie lub wygranej gości
12 – wygrywasz przy wygranej gospodarzy lub wygranej gości, przegrywasz, gdy padnie remis
Kursy oferowane na zakłady podwójnej szansy są oczywiście dużo niższe niż przy pojedynczym typie standardowym.

zaklady-live-w-forbet

Handicap
Jeżeli jeden z zawodników lub zespołów jest zdecydowanym faworytem spotkania, bukmacher oferuje zakład handicap. Polega on na tym, że słabszemu zawodnikowi dopisuje określoną liczbę punktów lub goli. Zakłady typu handicap zostały wprowadzone, żeby wyrównać kursy obu drużyn. W piłce nożnej możesz spotkać się np. z handicapem -1 lub +1. Pierwszy z nich oznacza, że na starcie faworytowi spotkania odejmuje się jednego gola, drugi zaś, że drużynie słabszej do końcowego wyniku dodaje się jedną bramkę.

Dokładny wynik
Zakład ten dotyczy piłki nożnej i tenisa. Zawierany jest w celu wytypowania dokładnego rezultatu spotkania, czyli liczby goli obu drużyn w piłce nożnej lub liczby setów w tenisie. Twój zakład wygrywa, jeżeli wytypujesz dokładny wynik danego meczu. Kursy przy typowaniu precyzyjnego wyniku są dużo wyższe i wynoszą na najbardziej prawdopodobny wynik: 6,0 – 10,0. Warto więc czasami zagrać na dokładny wynik, bo może to przynieść naprawdę satysfakcjonującą wygraną.

Pierwsza połowa / cały mecz
Zakład ten polega na wytypowaniu rezultatu pierwszej połowy i całego meczu. Aby cały zakład wygrał, oba typy na obie połowy muszą być trafne. Istnieje dziewięć możliwych kombinacji typów w tym zakładzie (H = zwycięstwo gospodarzy, A = zwycięstwo gości, D = remis):  H/H, H/D, H/A, D/H, D/D, D/A, A/H, A/D, A/A. Kurs takiego zakładu również jest dość wysoki.

Pierwszy / ostatni strzelec gola
W zakładzie tym typuje się strzelca pierwszego lub ostatniego gola w meczu, bez względu na drużynę. Są to dwa autonomiczne zakłady, więc musisz określić, czy jest to zakład na pierwszego, czy ostatniego strzelca gola.

Połowa z większą ilością bramek
W tym zakładzie typujesz, w której połowie meczu padnie więcej bramek. Do wyboru masz trzy opcje: w pierwszej połowie, w drugiej połowie lub ta sama liczba bramek w obu połowach.

Remis – nie ma zakładu
Typując tego rodzaju zakład, obstawiasz wygraną drużyny wymienionej jako pierwsza lub wygraną drużyny wymienionej jako druga. Gdy spotkanie zakończy się remisem, bukmacher zwraca Ci stawkę.

Czas pierwszego gola
Zakład ten polega na określeniu, w jakim przedziale czasu padnie pierwsza bramka. Masz do wyboru określone przedziały czasowe, np. typując 1-10 min., obstawiasz, że stanie się to w pierwszych dziesięciu minutach spotkania.

Zakłady specjalne
Dotyczą aktualnych i ciekawych wydarzeń społeczno-kulturalnych. Co prawda, jest ich niewiele, ale zawsze można znaleźć coś dla siebie, np. kto zdobędzie Oscara lub kto wygra popularny program telewizyjny. Poza tym, przy bardziej prestiżowych zdarzeniach (Liga Mistrzów, Mistrzostwa Świata lub Europy) oferujemy dodatkowe zakłady specjalne, na przykład o to, czy Nikolic ustrzeli hat trick w potyczce z rywalem.

Przedstawiliśmy Ci jedynie niektóre z zakładów na piłkę nożną. Jest ich jednak znacznie więcej. Pamiętaj, że bukmacher nie narzuca Ci, jakiego rodzaju zakład masz wybrać, które zdarzenia chcesz dodać do kuponu itp. Masz całkowicie wolną rękę w wyborze zdarzenia, rodzaju zakładu i wyniku, który chcesz obstawić.

odbierz-darmowe-20-zl-w-nowym-polskim-bukmacherze-forbet-graj-za-darmo

iFORbet – 20 PLN na grę zupełnie ZA DARMO. Nowy LEGALNY bukmacher!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.