Remis w meczu GKS Katowice – Chojniczanka Chojnice

2016.08.13 Katowice Pilka nozna 1 liga sezon 2016/2017 GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice N/z Przemyslaw Czerwinski, Grzegorz Goncerz Foto Rafal Rusek / PressFocus 2016.08.13 Katowice Football Polish first division season 2016/2017 GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice Przemyslaw Czerwinski, Grzegorz Goncerz Credit: Rafal Rusek / PressFocus
Foto Rafal Rusek / PressFocus

 

W meczu trzeciej kolejki GKS Katowice zaledwie zremisował na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice 1:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił Tomasz Foszmańczyk.

GieKSa zaczęła spotkanie wprost wyśmienicie i już w 2. min. spotkania objęła prowadzenie. Po dobrym podaniu Goncerza bramkę dla gospodarzy strzelił Tomasz Foszmańczyk. Radość katowiczan nie trwała jednak długo, bo już w 9. minucie Chojniczanka doprowadziła do wyrównania. Z rzutu wolnego strzelał Paweł Zawistowski, który trafił w słupek, a do odbitej futbolówki pierwszy dobiegł Bartłomiej Niedziela, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki.

Do końca pierwszej połowy GKS dążył do zdobycia drugiej bramki, ale akcje gospodarzy z reguły kończyły się na linii pola karnego, a najlepsze okazje w tej części gry podopieczni trenera Jerzego Brzęczka mieli… po rzutach z autu w wykonaniu Dawida Abramowicza.

Pierwszy kwadrans drugiej części gry w wykonaniu GieKSy był słaby. Z upływem czas gospodarze stwarzali coraz groźniejsze akcje, ale nie byli w stanie przechylić szali meczu na swoją korzyść. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w tej części gry był Alan Czerwińsk, który kilka razy bardzo dobrze dośrodkował z prawej strony, ale niestety żadnego z jego podań nie był w stanie wykorzystać ani Goncerz, ani wprowadzony w 46. min. Sobków.

Ostatecznie, choć katowiczanie zagrali znacznie lepiej niż z Wigrami Suwałki, po raz kolejny rozczarowali na własnym stadionie i zaledwie zremisowali z Chojniczanką Chojnice 1:1.

GKS Katowice – Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Tomasz Foszmańczyk (2), 1:1 Bartłomiej Niedziela (9)

GKS: Nowak – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Abramowicz – Pielorz, Duda (64. Prokić) – Mandrysz (46. SobkówŻ), FoszmańczykŻ, Zejdler (Kalinkowski) – Goncerz.

Chojniczanka: Dumieński – Lisowski, Kieruzel, Markowski, PodgórskiŻ – BiskupŻ (68. Kosakiewicz), Zawistowski, Kryszak, Grzelak (76. Rybski), NiedzielaŻ (68. Jakóbowski) – Mikita.

 

http://www.infokatowice,pl/2016/08/13/gieksa-zawiodla-bukowej/

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.