Puchar Polski: Bytovia Bytów – Zagłębie Lubin 1:0

Puchar Polski  Bytovia Bytów - Zagłębie Lubin 1 0

Zagłębie Lubin, które doskonale rozpoczęło sezon Ekstraklasy, jest już za burtą Pucharu Polski. Drużyna Piotra Stokowca przegrała niespodziewanie na boisku I-ligowej Bytovii-Bytów.

Niespodzianka w 1/16 finału Pucharu Polski! I-ligowa Drutex-Bytovia Bytów pokonała u siebie Zagłębie Lubin 1-0 i wyeliminowała „Miedziowych” z dalszej rywalizacji. W 1/8 finału drużyna z Bytowa zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

Jedyna bramka w starciu „Miedziowych” z Bytovią padła w 87. minucie meczu. Jakub Bąk przepchnął się w polu karnym Zagłębia i z ostrego kąta zdecydował się na uderzenie, a piłka wpadła do bramki strzeżonej przez Konrada Forenca.

Goście w ostatnich minutach meczu rzucili się do desperackiego ataku i za wszelką cenę próbowali odrobić straty, ale I-ligowcy umiejętnie się bronili, a przy tym sprzyjało im szczęście. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 dla Bytovii i niespodzianka stała się faktem.

W 1/8 finału drużyna z Bytowa zmierzy się ze Śląskiem Wrocław, który pokonał dzisiaj po dogrywce I-ligową Sandecję Nowy Sącz 2-1.

Drutex-Bytovia Bytów – Zagłębie Lubin 1-0 (0-0)

Bramka:Jakub Bąk (87.)

Żółte kartki:Bytovia – Robert Mandrysz; Zagłębie – Jan Vlasko, Krzysztof Piątek.

Sędzia:Artur Aluszyk (Szczecin).Widzów:800.