Portugalia – Austria 0:0 – EURO 2016

Portugalia - Austria 0 0

Reprezentacja Portugalii bezbramkowo zremisowała z Austrią w ostatnim meczu drugiej kolejki w grupie F Euro 2016. Antybohaterem został Cristiano Ronaldo, który w 78. minucie zmarnował rzut karny. To był szczególny występ dla gracza Realu Madryt – zaliczył 128. mecz w narodowych barwach, bijąc rekord Luisa Figo.

Grupa F

w d l
Węgry 3 1 2 0 5 (6-4)
Islandia 3 1 2 0 5 (4-3)
Portugalia 3 0 3 0 3 (4-4)
Austria 3 0 1 2 1 (1-4)

W pierwszej serii gier piłkarze Fernando Santosa w ostatnich sekundach stracili trzy punkty, zaledwie remisując 1:1 z Islandią. Austriacy z kolei zawiedli i nieoczekiwanie przegrali 0:2 z Węgrami.

Sobotni mecz mógł się idealnie rozpocząć dla zespołu Marcela Kollera. Już w 5. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony główkował z bliska Martin Harnik, ale nieznacznie przestrzelił. Portugalczycy z czasem zaczęli dominować w posiadaniu piłki i raz po raz zagrażali bramce Roberta Almera.

W 14. minucie golkiper wygrał pojedynek z Nanim i obronił dobitkę Vieirinhy. Kilka minut później uratowało go szczęście, bo Ronaldo z bliska pomylił się o centymetry. W 29. minucie po główce Naniego Austriaków uratował słupek.

Po przerwie David Alaba i spółka zabrali się do pracy. W 47. minucie groźnie zza pola karnego kopnął Stefan Ilsanker, ale Rui Patricio odbił piłkę. W 58. minucie odpowiedział Ronaldo, jednak dwukrotnie po jego strzałach świetnie bronił Almer.

W 79. minucie zmarnował stuprocentową sytuację. W polu karnym powalił go Martin Hinteregger, a sam poszkodowany z jedenastu metrów trafił zaledwie w słupek. W ostatnich minutach nic się nie zmieniło i kibice obejrzeli drugi remis 0:0 podczas Euro 2016. W pierwszym meczu 2. kolejki w tej grupie Islandia zremisowała 1:1 z Węgrami.

ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL