Pomóżmy! Marek Bęben, były bramkarz Górnika Zabrze ma amputowaną nogę

Marek Bęben

 

Marek Bęben, znakomity przed laty bramkarz Górnika Zabrze przeżył w tym roku tragedię. Ma amputowaną nogę pod kolanem i chodzić teraz z pomocą kuli. W akcję pomocy Markowi postanowił się włączyć zabrzański klub, w barwach którego rozegrał on 101 ligowych spotkań

58-letni Marek Bęben, mimo tego, że amputowano mu nogę pod kolanem nadal z powodzeniem trenuje Moravię Morawica (miejscowość koło Kielc), którą wprowadził ostatnio do IV ligi. Kończynę stracił w wyniku zakrzepicy krwi, jednak nie poddaje się i pracuje z poświęceniem w zawodzie trenerskim.

To stało się w marcu tego roku, ale nie zamierzam się w żadnym wypadku załamywać. Gorsze tragedie ludzie przeżywają i jakoś dają sobie radę. Ja cieszę się z awansu mojej drużyny do czwartej ligi, z tego, że mogę pracować. Mam teraz wstępną protezę nogi i muszę nauczyć się chodzić od nowa – mówi spokojnym głosem Pan Marek, który przeżył w Górniku wiele wspaniałych chwil, jako bramkarz.

Najwięcej lat spędziłem w Zagłębiu Sosnowiec, gdzie zdobyłem ligowe szlify, ale z kolei w Górniku osiągnąłem najwięcej. Grałem w europejskich pucharach przeciwko Hamburgerowi SV, zdobyłem z Górnikiem wicemistrzostwo Polski i trzecie miejsce. No i broniłem w pamiętnym meczu w Warszawie z Legią, gdzie zostaliśmy przekręceni przez sędziego. Zamiast mistrzostwa Polski było tylko trzecie miejsce. Mam kontakt z chłopakami z dawnej drużyny Górnika, nie tak dawno spotkałem się między innymi z Andrzejem Orzeszkiem i Darkiem Kosełą przy okazji meczu oldbojów – przypomina Bęben.

Pod koniec sierpnia Górnika czeka wyjazdowe spotkanie w Sosnowcu z Zagłębiem. To idealna okazja, by zorganizować zbiórkę środków dla Marka, uhonorować świetnego gokipera obu klubów…

www.gornikzabrze.pl

Podobne wpisy: Były piłkarz Marcin Bęben poszukiwany przez policje

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.