Pokemon GO wyciąga ludzi z domów. Czy zaprowadzi ich na stadiony piłkarskie?

Czy na piłkarskich stadionach pojawią się fani Pokemonów? Manchester City własnie otworzył siłownię dla Pokemonów. Piłkarze fińskiej drużyny RoPS zdobywając gola przeciwko FC Lahti uczcili niebanalną cieszynką – udawali, że grają w Pokemony. Zespół Vancouver Whitecaps postanowił ogłosił transfery za pomocą Pokemon GO…fanem Pokemonów jest najlepszy strzelec Euro 2016 – Antoine Griezmann

 

To tylko kilka przykładów na to,jak popularna gra wpływa na świat sportu.

Uniwersytet Texas

Uniwersytet Texas A&M w College Station w Teksasie postanowił otworzyć stadion dla graczy w Pokemon Go. Przyszło w sumie 1600 osób.

Manchester City pokemony

Manchester City na Etihad Stadium otworzył siłownię Pokemon Go.

 

W USA drużyna baseballowa Durham Bulls pozwala za pięć dolarów łapać pokemony na swoim stadionie. Wszystkie przychody z tego są przekazywane agencji poszukującej nowych domów dla porzuconych zwierząt.

O co chodzi w Pokemon Go? W grze wcielamy się w rolę trenera pokemonów w której łapiemy nowe stworki, szkolimy je i przeprowadzamy bitwy z innymi graczami.

 

By podróżować po świecie Pokemonów, musimy poruszać się w rzeczywistości po swoim mieście, które odwzorowane jest wirtualnie w aplikacji 1:1. Na mapie występują dwa rodzaje lokacji – PokeStop w którym można zdobyć dodatkowe przedmioty w grze oraz Gym czyli siłownie, w których możemy trenować pokemony, ale również walczyć z aktualnym mistrzem siłowni. Polskie firmy już zareagowały na Pokemonową modę,teraz czas na kluby sportowe?

2016-07-19_084144

 

 

 

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.