Pokaz siły. Wigry Suwałki gromią Stal Mielec

z19226079Q,Wigry-Suwalki---GKS-Katowice-0-1

Wigry Suwałki wygrały aż 6:0 ze Stalą Mielec w meczu 6. kolejki I ligi. Podopieczni Dominika Nowaka zaczynają coraz bardziej dominować na zapleczu Ekstraklasy.

Wigry Suwałki przewodzą stawce pierwszoligowych drużyn. Biorąc pod uwagę zeszły sezon, w którym zespół z Suwałk musiał bronić się przed spadkiem, jest to wynik dość niespodziewany. W tamtym sezonie Wigry co prawda też dobrze rozpoczęły i prowadziły po pięciu meczach, ale potem zaczął się kryzys. Mecz ze Stalą miał więc pewne znaczenie symboliczne.

W niedzielę drużyna pokazała jednak, że tym razem jest im bardzo daleko do kryzysu. Wigry wręcz zmiażdżyły przeciwników z Mielca.

Bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis, a gra była dość wyrównana. W 38. minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję, którą wykończył Mateusz Radecki i Wigry wyszły na prowadzenie. Przed końcem pierwszej połowy udało się podwyższyć prowadzenie, a strzelcem gola został Miłosz Kozak. Dwubramkowe prowadzenie do przerwy pozwoliło ze spokojem wyjść na drugą część spotkania.