Pierwsza tegoroczna przegrana olsztynian na własnym stadionie

pierwsza-tegoroczna-przegrana-olsztynian-na-wlasnym-stadionie

Stomil przegrał 0:1 z Miedzią Legnica. To pierwsza tegoroczna przegrana olsztynian na własnym stadionie. Przeciwnicy przerwali także passę sześciu meczów bez porażki biało-niebieskich

W porównaniu do zremisowanego na wyjeździe (1:1) poprzedniego meczu z Wisłą Puławy, trener Adam Łopatko dokonał dwóch zmian w składzie. Kontuzjowanego Grzegorza Lecha zastąpił Krzysztof Szewczyk. Stomil zmienił dzięki temu ustawienie z 4-5-1 na 4-4-2. Natomiast w środku pola Wiktorowi Biedrzyckiemu partnerował Paweł Głowacki, który zastąpił w jedenastce Łukasza Jeglińskiego.

Znakomity początek gości

Mecz rozpoczął się świetnie dla Miedzi Legnica. W 9. minucie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wyprowadzili szybki kontratak. Oscar Martin Hernandez podał do Petteriego Forsella, a ten wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg bramki dał gościom prowadzenie. Dla fińskiego pomocnika była to czwarta bramka w tym sezonie.

Stomil szybko próbował wyrównać straty. Z lewej strony dośrodkował Jarosław Ratajczak, a strzał głową oddał Krzysztof Szewczyk. Uderzenie złapał jednak Paweł Kapsa. W 25. minucie OKS ponownie zagroził rywalom po dośrodkowaniu i strzale głową. Po wrzutce Tsubasy Nishiego, w poprzeczkę trafił Patryk Kun. Dziesięć minut później Kun będąc w narożniku pola karnego podał do Szewczyka. Napastnik biało-niebieskich strzelił, ale Kapsa poradził sobie z tym uderzeniem bez problemu.

Stomil Olsztyn – Miedź Legnica 0:1 (0:1)

Bramka: Petteri Forsell 9 min.

Żółte kartki: Rafał Kujawa (Stomil) – Adrian Łuszkiewicz, Jonathan De Amo Perez (Miedź)

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński – Igor Biedrzycki (60. Marcel Ziemann), Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki, Jarosław Ratajaczak – Wiktor Biedrzycki, Paweł Głowacki (76. Łukasz Jegliński), Tsubasa Nishi, Patryk Kun – Rafał Kujawa, Krzysztof Szewczyk (60. Łukasz Suchocki)
Miedź Legnica: Paweł Kapsa – Hunter Gorskie, Jonathan de Amo Perez, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow – Michał Bartkowiak, Keon Daniel, Łukasz Garguła (69. Adrian Łuszkiewicz), Petteri Forsell , Oscar Martin Hernandez (62. Mariusz Rybicki) – Paul Batin (88. Damian Rasak)