Pierwsza porażka lidera!

Pierwsza porażka lidera

W meczu 7. kolejki I ligi GKS Tychy wygrał z Wigrami Suwałki 2:1 (0:0). Bramki: Daniel Tanżyna (49-głową), Mateusz Bukowiec (90) – Damian Gąska (57)

Tyski beniaminek nie wystraszył się lidera i od początku odważnie grał z Wigrami. Bramkarz gości znalazł się w opałach, kiedy potężnie uderzył Mateusz Bukowiec (14. minuta). Następnym, który spróbował strzału z daleka był Jakub Świerczok – Hieronim Zoch znów był na posterunku. W 36. minucie groźnie było przed bramką GKS – w pole karne wpadł Kamil Adamek, powstrzymany jednak przez Pawła Florka. Dwie minuty później tyszanie odpowiedzieli – Mateusz Grzybek trafił w słupek!

Piłka wpadła wreszcie do bramki Wigier po przerwie w 49. minucie. Łukasz Grzeszczyk posłał piłkę z rzutu rożnego, a Daniel Tanżyna główką po koźle pokonał Zocha. Wigry wyrównały po szybkiej kontrze, zakończonej strzałem Damiana Gąski. Kibice na stadionie byli przekonani, że był spalony, dlatego na sędziego posypały się gromy. W 71. minucie tylko cud uratował Wigry przed stratą drugiego gola. W długi róg strzelił Grzeszczyk, bramkarz strącił piłkę na słupek, a ta zamiast wpaść do siatki przetoczyła się po linii bramkowej i wpadła do rąk Zocha.

W 80. minucie znów piłka miała spotkanie ze słupkiem, otarła się o niego gdy ze szpica strzelił Grzybek. GKS dążył do zwycięstwa i został zagrodzony w 90. minucie.

Po rzucie wolnym Grzeszczyka i zagraniu Tomasza Boczka w pole karne piłkę z bliska do siatki wpakował kapitan tyszan Mateusz Bukowiec. Pierwsza porażka lidera z Suwałk stała się faktem!

GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1 (0:0) 1:0 Daniel Tanżyna (49-głową), 1:1 Damian Gąska (57), 2:1 Mateusz Bukowiec (90)

GKS: Florek – Górkiewicz, Boczek, Tanżyna, Mańka – Grzybek (83. Błanik), Bukowiec, Szumilas (75. Hirskyi), Grzeszczyk Kowalski – Świerczok (78. Mączyński)

Wigry: Zoch – Bucholc, Wichtowski, Cverna, Bartkowski – Kądzior, Augustyniak, Radecki (90+1. Karankiewicz), Gąska, Wroński (84. Adu Kwame) – Adamek (67. Kuku)

Żółte kartki: Kowalski, Hirskyi, Górskiewicz – Agustynia, Karankiewicz

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lubin)

Urodzony w Bośni i Hercegowinie, ale mający także chorwacki paszport Filip Arežina podpisał dzisiaj kontrakt z GKS Tychy. Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2018 roku.