Peru – Kolumbia 0:0 (rzuty karne: 2-4) – Copa America 2016

Peru - Kolumbia

Kolumbia pokonała 4:2 po rzutach karnych Peru w ćwierćfinale Copa America Centenario. Po 90 minutach był remis 0:0. O finał, piłkarze Jose Pekermana zagrają z Meksykiem lub Chile.

W pierwszej połowie oba zespoły skupił się na tym żeby przede wszystkim nie stracić gola.

Kolumbia bliska zdobycia bramki była w zasadzie raz – w 22. minucie piłka po uderzeniu Jamesa Rodrigueza trafiła w słupek. Wcześniej tuż po rozpoczęciu gry groźnie uderzał Carlos Bacca, ale jego strzał obronił Pedro Gallese.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Brakowało sytuacji podbramkowych, zawodnicy jednej i drugiej drużyny bardzo rzadko strzelali na bramkę przeciwnika.

Poziomem spotkania rozczarowani byli chyba jednak tylko kibice, gdyż trenerzy ze zmianami czekali aż do ostatniego kwadransa. Nie przyniosły one szybkiego efektu i o awansie do półfinału zadecydowały od razu rzuty karne, ponieważ w Copa America Centenario dogrywkę rozgrywa się jedynie w finale.

Konkurs jedenastek skutecznym strzałem rozpoczął James Rodriguez. Bramkarza rywali pokonał również pierwszy wykonawca w drużynie Peru – Raul Ruidiaz. Bezbłędni byli też kolejni trzej piłkarze.

Pierwszy pomylił się na zakończenie trzeciej serii Miguel Trauco. Jego uderzenie obronił David Ospina. W czwartej kolejce trafił Kolumbijczyk Sebastian Perez, a nad poprzeczką uderzył Christian Cueva i to piłkarze Jose Pekermana awansowali do półfinału.