Panama – Boliwia 2:1 (1:0) – Copa America Centenario 2016

usa-today-9327598.0

Piłkarze Panamy po świetnym początku i ambitnej postawie w końcówce pokonali Boliwię 2:1 (1:0) w pierwszym meczu grupy D Copa America Centenario. Bohaterem spotkania został zdobywca obu bramek dla zwycięzców – Blas Perez.

Panamczycy od pierwszych minut przepuścili szturm na boliwijską bramkę. I o ile z dwoma strzałami Gabriela Torresa udało się poradzić Carlosowi Lampe, o tyle już przy stale Blasa Pereza z 11. minuty miał niewiele do powiedzenia: napastnik Vancouver Whitecaps został obsłużony świetnym dograniem z lewego skrzydła od Quinterosa, a sam – upadając – popisał się kontrującym strzałem w dolny róg bramki.

Gracze z Ameryki Środkowej pragnęli pójść za ciosem, ale brakowało im skuteczności. W drugiej połowie plany pokrzyżował im natomiast… deszcz. Boisko z każdą minutą coraz mniej nadawało się na gry, a zmagania piłkarskie zdominował przypadek. Beneficjentami pogorszenia pogody okazali się Boliwijczycy, którzy już przy pierwszej dobrej okazji – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego – za sprawą Juana Carlosa Arce wyrównali wynik spotkania.

Kolejne minuty upływały pod znakiem walki w środku pola. Oba zespoły raz na jakiś czas atakowały, ale nie udało im się generować wielkiego zagrożenia pod żadną z bramek. Do czasu. A konkretniej: do 85. minuty, gdy znów w roli głównej wystąpił Perez. Napastnik Panamy znów bezbłędnie wykończył świetne dogranie kolegi, dając swoim kolegom upragnione zwycięstwo…