Nieudane Mistrzostwa Świata w 2002r. mocno poróżniły Dariusza Szpakowskiego z Mateuszem Borkiem

13325654_541041496084704_8642893006502723359_n

 

W 2002r. podczas Mistrzostw Świata w Korei i Japonii,na jednej z konferencji prasowej  o mało nie doszło do pojedynku (nie tylko na słowa) między komentatorem Polsatu, Mateuszem Borkiem i sprawozdawcą telewizji publicznej, Dariuszem Szpakowskim.

 

Szpakowski był uważany za zwolennika Jerzego Engela. Na Mundialu w 2002r. w obecności komentatorów Polsatu – Romana Kołtonia i Pawła Wójcika, stwierdził w ostrych i nieparlamentarnych słowach, że Borkowi należałoby się porządne lanie za sposób, w jaki ten krytykuje selekcjonera Engela i jego poczynania.

 

Borek i Szpakowski spotkali się oko w oko w ośrodku Samsunga,która była bazą kadry podczas Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. Borek z miejsca zaproponował Szpakowskiemu pojedynek pięściarski. Szpakowski nie podjął wyzwania, bronił się, że przekręcono jego słowa, choć faktycznie nie podoba mu się sposób, w jaki Borek krytykuje selekcjonera.

Z kolei Borek stwierdził, że Engel obraził się na niego, bo komentator Polsatu powiedział podczas ostatniej transmisji MŚ 2002 o selekcjonerze, że jest „przegrany”. Zdaniem Borka Engel nie potrafi godnie przyjąć krytyki swojej osoby i swoich poczynań, a nawet napuszcza na komentatorów Polsatu przychylnych mu dziennikarzy.

 

Borek twierdził, że we Włoszech czy w Niemczech Engel za taką grę drużyny i za to, że zamiast w solidne przygotowania i rozsądną selekcję „woli wierzyć w swoje płaszczyki i słoniki, zostałby zniszczony”.

 

Podczas konferencji prasowej przed meczem z USA Jerzy Engel odmówił odpowiedzi na pytania komentatora Polsatu, Mateusza Borka. W ośrodku Tedzon, gdzie Engel odpowiadał na pytania dotyczące starcia z Portugalczykami, padły kultowe słowa: „Panie Mateuszu, o piłce to my możemy porozmawiać, jak pan się nauczy odróżniać kopanie piłki od kopania ludzi.”

 

 

Stwierdził, że może za 25 lat Borek „nauczy się, jak to odróżniać”. Selekcjoner reprezentacji Polski wściekły jest również na innego komentatora Polsatu, Romana Kołtonia, za wytykanie jego błędów na wizji.Zarzucił dziennikarzom, że mówią o swoich wrażeniach, a nie o faktach.

mateusz-borek-i-dariusz-szpakowski_23183637

Kilka miesięcy pożniej doszło do pojednania pomiedzy Dariuszem Szpakowskim a Mateuszem Borekiem. W 2013r. w wywiadzie dla SuperExpresu powiedzieli,że nic nie stoi na przeszkodzie,by razem poprowadzili kiedyś transmisję z meczy reprezentacji Polski. Po latach,dwaj najwybitniejsi komentatorzy całą sytuację z 2002r. wspominają z przymrużeniem oka.

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.