Miedź zremisowała bezbramkowo ze Zniczem Pruszków

W meczu 10. kolejki rozgrywek I ligi Miedź zremisowała bezbramkowo ze Zniczem Pruszków. Legniczanie stworzyli kilka okazji do zdobycia bramki, ale nie zdołali pokonać Piotra Misztala. – Przyjechaliśmy tu jako faworyt i graliśmy dobrze. Mieliśmy sporo okazji bramkowych, szczególnie w drugiej połowie. Niestety, nie zamieniliśmy ich na choćby jedną bramkę – powiedział Ryszard Tarasiewcz, trener Miedzi.

miedz-zremisowala-bezbramkowo-ze-zniczem-pruszkow

 

W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się bramek, choć Miedź miała okazję by objąć prowadzenie. W 29. min kapitalnym rajdem lewą stroną popisał się Mariusz Rybicki, minął dwóch rywali w polu karnym i z ostrego kąta uderzył na bramką, ale piłka przeszła centymetry obok słupka. W 36. min z rzutu wolnego niemal z narożnika pola karnego na bezpośredni strzał zdecydował się Petteri Forsell – piłka spadała tuż przy słupku, ale Misztal zdołał ją obronić nogami. W 42. min fiński pomocnik Miedzi wszedł w pole karne do prostopadłego podania od Rybickiego i strzelił bardzo mocno, ale niecelnie. Gospodarze groźniej zagrozili bramce Pawła Kapsy dwa razy: w 13. min, gdy po szybki ataku strzelał Adrian Paluchowski i w 34. min kiedy po rzucie rożnym strzelał Mysiak – oba te uderzenia obronił golkiper Miedzi.

W drugiej połowie Miedź również miała kilka okazji do zdobycia gola, ale żadnej nie zdołała sfinalizować trafieniem do siatki. W 54. min w niezłej okazji po zagraniu Oscara pod bramką Znicza przeszkodzili sobie Forsell i Rybicki. W 71. min potężny strzał Forsella obronił Misztal, za chwilę odbił też strzał Garguły i ponownie atomowe uderzenie Fina. Forsell w 85. min uderzał jeszcze w swoim stylu z rzutu wolnego, ale piłka o centymetry minęła okienko pruszkowskiej bramki. – Przyjechaliśmy tu jako faworyt i graliśmy dobrze. Mieliśmy sporo okazji bramkowych, szczególnie w drugiej połowie. Niestety, nie zamieniliśmy ich na choćby jedną bramkę – powiedział trener Tarasiewicz.

 

zródło: http://www.miedzlegnica.eu/index.php/news/i-liga-znicz-pruszkw-mied-legnica-00/

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.