Meksyk – Wenezuela 1:1 (0:1) – Copa America 2016

uid_a4347e272b1edacf230c038702411c771465866759456_width_620_play_0_pos_0_gs_0_height_348

Reprezentacja Meksyku zremisowała 1:1 (0:1) z Wenezuelą w meczu ostatniej kolejki w grupie C podczas Copa America Centenario. Na efektowne trafienie Jose Velazqueza z 10. minuty odpowiedział w końcówce Jesus Manuel Corona. Taki wynik oznacza, że z pierwszego miejsca w grupie awansowali piłkarze El Tri.

Choć obie drużyny wygrały dwa pierwsze mecze i miały zapewniony awans do ćwierćfinału, to stawka spotkania była niezwykle wysoka. Przegrany w kolejnej fazie trafi na zwycięzcę grupy D, którym najprawdopodobniej będzie faworyzowana Argentyna.

W lepszej sytuacji byli Meksykanie, którym do wygrania grupy wystarczał remis. Sytuacja skomplikowała się w 10. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę zgrał Christian Santos, a Jose Manuel Velazquez fantastycznym strzałem z powietrza dał prowadzenie Wenezueli.

Podrażnieni gracze Juana Carlosa Osorio ruszyli do ataku, ale zawodzili pod bramką rywali. Tuż po zmianie stron świetną okazję miał Oribe Peralta, ale w ostatniej chwili został zablokowany. W 69. minucie na boisku pojawił się Javier Hernandez, a gra przeniosła się w okolice pola karnego Wenezuelczyków.

W 80. minucie geniusz pokazał Jesus Manuel Corona, który efektownym rajdem minął pięciu rywali i pokonał bezradnego Daniego Hernandeza. Dzięki takiemu wynikowi Meksyk awansował z pierwszego miejsca w grupie za sprawą lepszego bilansu bramkowego.

ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL