Meksyk – Urugwaj 3:1 – Copa America Centenario 2016

Reprezentacja Meksyku pokonała Urugwaj 3:1 (1:0) w meczu grupy C turnieju Copa America Centenario. Po czerwonych kartkach dla Matiasa Vecino i Andresa Guardado, oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. Zwycięstwo Meksykanom uratowała jednak zabójcza końcówka…

Już w 4. minucie Andres Guardado popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła, o które przed polem bramkowym walczył Hector Herrera z Alvaro Pereirą. Do siatki trafił ostatecznie – pechowo dla siebie i swojej reprezentacji – ten drugi, zapewniając piłkarzom Juana Carlosa Osorio szybkie prowadzenie. Przed przerwą,drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Urugwajczyk Matias Vecino. Po przerwie Meksykanin Guardado, za drugą żółtą kartkę został wyrzucony z boiska.

Diego Godina,obrońca Atletico Madryt wykazał się w polu karnym skocznością i instynktem, zapewniając swojej reprezentacji wyrównanie. Radość Urugwajczyków nie trwała jednak długo. Najpierw, w 85. minucie, w polu karnym świetnie znalazł się nieśmiertelny Rafael Marquez, a już w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Herrera. Reprezentacja Meksyku wygrała tym samym dziesiąty mecz z rzędu…