Kolumbia – Kostaryka 2:3 (1:2) – Copa America Centenario 2016

CkmehcoVEAESU6Y-e1465574718521

Reprezentacja Kolumbii przegrała 2:3 (1:2) z Kostaryką w drugim meczu 3. kolejki w grupie A turnieju Copa America Centenario. Taki wynik przy wcześniejszej wygranej z USA z Paragwajem (1:0) sprawił, że piłkarze Jose Pekermana stracili pierwsze miejsce w grupie.

Rozpoczęło się od serii wstrząsów. W 2. minucie prowadzenie Kostaryce dał Johan Venegas, który kapitalnym strzałem zza pola karnego trafił w samo okienko. Rywale odpowiedzieli błyskawicznie: kilka chwil później szybki atak płaskim strzałem wykończył Frank Fabra.

W 34. minucie strzelec wyrównującego gola pokazał się z innej strony. Na tyle niefortunnie próbował wybijać piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła, że… wpakował ją do własnej bramki. W przerwie selekcjoner sięgnął po najcięższe działa – na boisku pojawili się James Rodriguez i Edwin Cardona.

Zmiany na niewiele się zdały – wciąż przeważali rywale. W 58. minucie podwyższyli prowadzenie – po dograniu Bryana Oviedo przytomnym strzałem bez przyjęcia popisał się Celso Borges. W 73. minucie na to trafienie odpowiedział Marlos Moreno, który wykorzystał dośrodkowanie Juana Cuadrado.

Ostatecznie grupę A z siedmioma punktami wygrały Stany Zjednoczone. Na drugim miejscu z taką samą liczbą punktów (6 pkt), ale gorszym bilansem bramkowym uplasowała się Kolumbia, która wyprzedziła Kostarykę (4 punkty) i Paragwaj (1 punkt).