Kolumbia – Chile 0:2 (0:2) – Copa America 2016

Kolumbia - Chile

Chile pokonało 2:0 (2:0) Kolumbię w półfinale Copa America Centenario. W przerwie mecz został przerwany na ponad dwie godziny z powodu fatalnych warunków atmosferycznych panujących w Chicago. W finale obrońcy tytułu zmierzą się z Argentyną.

Kluczowe dla tego spotkania były pierwsze minuty. Chilijczycy w swoim stylu, wysokim pressingiem rzucili się na rywali i szybko przyniosło to efekt.

W siódmej minucie z prawej strony dośrodkował Jose Fuenzalida, piłkę do przeciwnika głową zgrał Juan Cuadrado, a wszystko strzałem z bliska wykorzystał Charles Aranguiz.

Piłkarzom Juana Pizziego było jednak mało. Nadal szaleńczo atakowali i po kilku minutach prowadzili już dwoma golami. Tym razem po indywidualnej akcji Alexis Sanchez trafił w słupek, a jego uderzenie dobił do pustej bramki Fuenzalida.

Taki obrót spraw nie załamał jednak Kolumbijczyków. W 23. minucie świetnie prostopadle do Rogera Martineza zagrał James Rodriguez, ale napastnik Racing Clubu nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Claudio Bravo.

Później z dystansu strzelali jeszcze Carlos Sanchez oraz Rodriguez. Do przerwy Chilijczycy prowadzili jednak 2:0.

Gdy piłkarze byli w szatni nad stadionem w Chicago rozpętała się burza. Intensywne opady deszczu oraz gradu doprowadziły do przerwania meczu na ponad dwie godziny.

Po wznowieniu spotkania, grę utrudniała mocno nasiąknięta murawa. Kolumbijczykom w tych warunkach trudno było konstruować akcje ofensywne. W dodatku od 57. minuty po czerwonej kartce dla Carlosa Sancheza zawodnicy Jose Pekermana musieli grać w dziesiątkę.

Nie udało im się strzelić choćby honorowego gola i w finale, podobnie jak rok temu, zagrają reprezentacje Chile i Argentyny. Kolumbijczykom pozostaje do rozegrania jeszcze mecz o trzecie miejsce ze Stanami Zjednoczonymi.

ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL