Kolejna wygrana Wigry Suwałki. Znicz prowadził do 88. minuty

Wigry Suwałki – Znicz Pruszków 2 1

Wygrana ze Zniczem Pruszków nie przyszła łatwo. Jeszcze do 88. minuty gospodarze przegrywali 0:1. Zespół z Suwałk przed tygodniem pokonał 1:0 na wyjeździe GKS Katowice. W piątek trzy punkty zainkasował też na własnym stadionie.

Piłkarze Wigier od początku spotkania mieli przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej golem. Gdy wydawało się, że zawodnicy na przerwę zejdą przy bezbramkowym remisie goście strzelili bramkę. Hieronim Zoch sfaulował w polu karnym jednego z rywali, a podyktowaną „jedenastkę” na gola zamienił Aleksander Jagiełło.

Po zmianie stron piłkarze Wigier dążyli do zdobycia wyrównującej bramki i w końcu to im się udało. Zaznaczyć jednak trzeba też, że od 76. minuty grali w przewadze (Rafał Zembrowski został wtedy ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko).

Do remisu w 88. minucie doprowadził Kamil Adamek, który dobrze wykończył podanie Damiana Kądziora. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się natomiast Kamil Zapolnik i Wigry zainkasowały trzy punkty.