Irlandia Północna – Niemcy 0:1 (0:1) – EURO 2016

Irlandia Północna - Niemcy

 

Reprezentacja Niemiec wygrała z Irlandią Północną 1:0 (1:0) w meczu grupy C mistrzostw Europy na Parc des Princes w Paryżu. Drużyna Joachima Loewa dzięki lepszemu bilansowi awansowała do 1/8 finału z 1. miejsca. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale m.in. Thomas Mueller i Mario Goetze nie wykorzystali kilku znakomitych okazji.

Grupa C

w d l
Niemcy 3 2 1 0 7 (3-0)
Polska 3 2 1 0 7 (2-0)
Irlandia Płn 3 1 0 2 3 (2-2)
Ukraina 3 0 0 3 0 (0-5)

 

Mistrzowie świata (7 pkt; bilans +3) wyprzedzili Polskę (7 pkt; +2) w tabeli tylko dzięki lepszemu bilansowi. Inna sprawa, że drużyna Loewa mogła i powinna wygrać z Irlandią Północną znacznie wyżej. Co najmniej czterech okazji nie wykorzystał Thomas Mueller (wciąż bez gola w finałach mistrzostw Europy), który trafił m.in. w słupek i poprzeczkę.

 

 

Jedynego gola strzelił w 30. minucie Mario Gomez, który zaczął spotkanie w Paryżu w wyjściowej jedenastce. Asystę zaliczył Mueller, który minął dwóch obrońców, „położył” bramkarza i odegrał do napastnika Besiktasu – ten nie pomylił się z kilku metrów.

Wydawało się, że kolejne gole dla Niemców są tylko kwestią czasu. Owszem, utrzymywali się przy piłce, wymieniali więcej podań, oddali więcej strzałów, ale wynik nie zmienił się już do końca.

W drugiej połowie, krótko po wznowieniu gry, dwie świetne okazje zmarnował Mario Goetze. Najpierw w sytuacji sam na sam trafił w nogi Michaela McGoverna, a następnie wślizgiem uderzył piłkę obok bramki. W 56. minucie opuścił boisko.

 

 

Irlandia broniła się całym zespołem i szukała okazji do kontrataków. Kilka razy piłkę – w okolicach środka boiska – odebrał niemieckim obrońcom Jamie Ward. Jego rajdy były widowiskowe, ale kończyły się przed polem karnym. Efektów nie przynosiły także dalekie piłki do napastnika (Conora Washingtona, a od 60. minuty Kyle’a Lafferty’ego).

– Wygramy z Irlandią Północną i zajmiemy pierwsze miejsce w grupie – zapewniał przed meczem selekcjoner Niemców i słowa dotrzymał. Mimo wszystko jego zespół musi poprawić skuteczność, aby zbyt szybko nie zakończyć udziału w mistrzostwach Europy. Można się też spodziewać, że kolejny rywal mistrzów świata nie nastawi się tylko na defensywę, ale spróbuje też szczęścia w ataku.

 

 

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.