Hiszpania – Czechy 1:0 (0:0) EURO 2016

Hiszpania - Czechy 1-0

Hiszpania wygrała w Tuluzie z Czechami 1:0 (0:0) w meczu grupy D mistrzostw Europy. Obrońcy tytułu mieli dużą przewagę niemal w każdym aspekcie gry, ale bramkę zdobyli dopiero w 87. minucie. Arbitrem głównym był Szymon Marciniak.

Vicente del Bosque zdecydował się na grę z „klasyczną dziewiątką” w pierwszym meczu francuskiego turnieju. Miejsce na środku ataku zajął Alvaro Morata z Juventusu Turyn.

Hiszpanie mieli dużą przewagę od początku, ale trudno było im się przedrzeć przez nisko ustawioną czeską obronę. Pierwszą dogodną okazję obrońcy tytułu stworzyli w 15. minucie. Juanfran dośrodkował z prawej strony, a Morata trafił z czystej pozycji prosto w Petra Cecha.

O tempie akcji La Roja decydował Andres Iniesta, który umiejętnie rozprowadzał piłkę po skrzydłach, jednak jego koledzy nie robili z tego wiele pożytku. Pomocnik Barcelony w 39. minucie zobaczył, że Cech wyszedł na przedpole i próbował przelobować go z 40 metrów. Piłka poszybowała jednak obok bramki.

Czesi pierwszą bramkową sytuację stworzyli dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. Tomas Necid kopnął z linii pola karnego, ale David De Gea nie miał kłopotu ze złapaniem piłki.

W drugiej połowie sytuacja się nie zmieniła. Hiszpanie wciąż naciskali, a zawodnicy Pavla Vrby bronili się rozpaczliwie, choć skutecznie. Dopiero w 55. minucie nasi sąsiedzi poważnie zagrozili bramce rywali. Ladislav Krejci zacentrował z rzutu wolnego, Roman Hubnik sięgnął piłkę lewą nogą, ale De Gea nie dał się zaskoczyć.

W kolejnym okresie meczu ataki La Roja zmalały, a Czesi przeprowadzili kilka groźnych kontr. Po jednej z nich Theodor Gebre Selassie uderzył głową w zamieszaniu podbramkowym, a Cesc Fabregas w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed linii bramkowej, uprzedzając rywala. <br

Ostatnie 20 minut to znów olbrzymia przewaga Hiszpanii, która w 87. minucie dopięła swego. Iniesta dośrodkował z lewej strony, a gola po uderzeniu głową strzelił Gerard Pique.

ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL