Historyczny mecz Olimpii.Sosnowiczanie przegrywają u siebie 3:5

Zagłębie Sosnowiec na swoim terenie uległo naszej drużynie 3:5! Ponadto Olimpia zdobyła najwięcej goli w jednym meczu w całej historii swoich występów na zapleczu Ekstraklasy!

marcin-kaczmarek-zdobyl-dwie-z-pieciu-bramek-dla-olimpii

Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył Marcin Kaczmarek, który pewnie uderzył z rzutu wolnego! Jedenaście minut później prowadzenie podwyższył Karol Angielski. Wykorzystał on dogranie Michalika z prawej strony i strzałem z bliskiej odległości pokonał Szumskiego!

Pięć minut później lider I ligi przegrywał już 0:3! Warchoł zagrał do nieobstawionego Kurowskiego, a ten pokonał bezradnego Szumskiego!  Kilka chwil później odpowiedzi gospodarze. Dla miejscowych strzelił Martin Pribula, który otrzymał doskonałe prostopadłe podanie, po czym ograł Wrąbla i wpakował piłkę do pustej bramki. W 28. minucie na rajd lewą stroną zdecydował się Udovicić, zakończył go wrzutką w kierunku Łuczaka, a ten minimalnie chybił.

Od początku drugiej połowy miejscowi rzucili się do ataku, jednak to grudziądzanie zdobyli kolejną bramkę.Ciechanowski wrzucił w kierunku „Kaki”, a ten uderzeniem z woleja doprowadził kibiców Zagłębia do rozpaczy. Minutę później sosnowiczanie mogli zdobyć gola. Idealnie w tempo do Łuczaka zagrał Dudek. Łuczak miał przed sobą tylko Wrąbla i uderzył na siłę właśnie w naszego bramkarza!

W 66. minucie liderzy I ligi zdobyli drugą bramkę dzisiejszego wieczoru za sprawą Martina Pribuli, który pewnym uderzeniem zakończył akcję swojej ekipy. Chwilę później mieliśmy dużo szczęścia. Jakub Wilk odebrał piłkę w środku pola, zauważył wysuniętego Wrąbla i zdecydował się na strzał z ok. 50 metrów, piłka o centymetry minęła naszą bramkę.

W 79. minucie padł gol kontaktowy. Sebastian Dudek uderzył z dystansu i trafił w okienko naszej bramki. Rozpędzonemu Zagłębiu skrzydła podcięła czerwona kartka, którą ujrzał Tomasz Nowak. Była ona konsekwencją dwóch żółtych.

Wynik spotkania w 90. minucie gry ustalił Kamil Kurowski, który uderzeniem niemal z zerowego kąta pokonał Jakuba Szumskiego!