Górnik Zabrze – podupadła gwiazda

gornik-zabrze-podupadla-gwiazda

 

Klub z Zabrza gra obecnie w I lidze i znajduje się na pozycji spadkowej.

Ma spore kłopoty finansowe, z których próbują osobno wybrnąć władze klubu oraz miasto, które przekazuje pieniądze na sport, ale jednocześnie musi spłacać obligacje.

Górnik szuka sponsora, który mógłby pojawić się na koszulkach piłkarzy, w tym celu zwracał się m. in. do Węglokoksu, ale otrzymał odmowę.

Jednocześnie swoje zarzuty podnoszą stowarzyszenia kibiców. Zarzucają, że miasto nie chce zgodzić się na inną firmę, która chciałaby zainwestować w klub, a także, że w samym klubie usuwa się ludzi, którzy rzeczywiście działali pożytecznie. Żądają też, aby przedstawiciele kibiców znaleźli się w Radzie Nadzorczej, na co jak na razie nie ma zgody. Dodatkowo niedobrze na wizerunku klubu odbiła się pod koniec sierpnia sprawa z bramkarzem Grzegorzem Kasprzikiem, który na Facebooku zamieścił kilka wulgarnych komentarzy w odniesieniu do sprawy kradzieży flagi ze stadionu Piasta Gliwice przez szalikowców. Klub, który w latach 80. potrafił 4 razy z rzędu być mistrzem Polski, dzisiaj niepokojąco pogrąża się, i jeśli prędko nie znajdzie sponsora, a może i nowych władz, może spaść jeszcze niżej.

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.