Francja – Albania 2:0 (0:0) EURO 2016

Francja Albania 2 0

W ostatnim środowym meczu Euro 2016 Francuzi wygrali z Albanią 2:0 (0:0). Gospodarze po raz kolejny rozczarowali, prezentując formę daleką od oczekiwanej, a przed blamażem uratowały ich gole Antoine’a Griezmanna i Dmitri Payeta w końcowych minutach. Na zakończenie fazy grupowej Trójkolorowi zagrają w niedzielę ze Szwajcarią.

Po niezbyt efektownym, choć zwycięskim meczu otwarcia z Rumunią Francuzi mieli złapać wiatr w żagle i dopiero w starciu przeciwko Albańczykom pokazać formę godną przyszłych mistrzów Europy.

Fani reprezentacji prowadzonej przez Didiera Deschampsa, którzy liczyli na taki rozwój wydarzeń w środowy wieczór przecierali oczy ze zdumienia. Francuscy piłkarze prezentowali się bardzo źle. Pomimo wyraźnej przewagi w posiadaniu piłki i zdecydowanie większych umiejętności indywidualnych gospodarze nie potrafili przed przerwą oddać ani jednego celnego strzału na bramkę Etrita Berishy.

Precyzji brakowało też w ofensywnych poczynaniach Albańczyków, dla których jednak bezbramkowy remis był znakomitym rezultatem.

Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie. Francuzi „bili głową w mur”. Ich kibice ciągle jednak nie mogli doczekać się na strzały w światło bramki rywali. Znakomite okazje zmarnowali, m.in. Paul Pogba i trzykrotnie Olivier Giroud.

Ambitni Albańczycy skoncentrowali się na defensywie, choć także oni mieli swoją szansą na objęcie prowadzenia. W 52. minucie Hugo Llorisa uratował słupek.

Kiedy wydawało się, że rozgrywane na Stade Velodrome spotkanie zakończy się sensacyjnym remisem, w 90. minucie Adil Rami dośrodkował do niepilnowanego Griezmanna, a ten precyzyjnym uderzeniem głową dał Trójkolorowym trzy punkty.

Podłamanych Albańczyków już w doliczonym czasie dobił Dmitri Payet, ustalając wynik na 2:0.

ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL