FKS Stal Mielec oficjalnie rozpoczęła współpracę z brazylijskim Fluminense FC

FKS Stal Mielec oficjalnie rozpoczęła współpracę z brazylijskim Fluminense FC

 

 

Trwające od kilku miesięcy konsultacje zakończyły się oficjalnym rozpoczęciem współpracy FKS Stali Mielec z Fluminense FC – klubem, który prowadzi najlepszą akademię piłkarską w Brazylii, a jej wychowankowie grają w najlepszych drużynach świata. – Nie przyjeżdżamy tutaj tylko po to, żeby uczyć, ale także żeby samemu się czegoś nauczyć – powiedział Marco Manso, przedstawiciel klubu Fluminense FC. Do Mielca zawitał już 22-letni napastnik Jose Lucas Caetano Da Silva.

 

 

Oficjalne rozpoczęcie współpracy FKS Stali Mielec z Fluminense FC to efekt trwających od kilku miesięcy konsultacji między klubami. Przedstawiciel klubu z Brazylii był już w Mielcu w lutym tego roku. Wówczas przyglądał się Akademii Piłkarskiej Stali Mielec, podpatrywał metody pracy z zawodnikami. Wizyta Marco Manso zakończyła się przygotowaniem pewnego rodzaju raportu dla klubu Fluminense FC, który potwierdził, że Mielec jest dla Brazylijczyków odpowiednim miejscem do rozpoczęcia współpracy.

 

Oficjalne ogłoszenie współpracy odbyło się na konferencji prasowej, w której wziął udział Marco Manso, przedstawiciel klubu Fluminense FC, Marcin Gajda, sympatyk i kibic Stali Mielec z Portland w USA, entuzjasta współpracy Stali z Fluminense oraz Zbigniew Hariasz, przedstawiciel zarządu FKS Stali Mielec.

– Nasza współpraca ma się odbywać na wielu płaszczyznach – szkoleniowej, trenerskiej, czy związanej z wymianą najbardziej utalentowanych zawodników. To bardzo ciekawa propozycja, bo jak sami wiemy, piłka brazylijska jest na bardzo wysokim poziomie – powiedział Zbigniew Hariasz i zdradził, że w Mielcu jest już brazylijski zawodnik – 22-letniJose Lucas Caetano Da Silva.

więcej na stronie  stalmielec.com

 

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.