EURO 2016: Rosja – Walia ; 20.06.2016 21:00

EURO 2016 Rosja - Walia

Rosja – Walia

Poniedziałek, 20 czerwca, godz. 21:00, Stadium Municipal, Tuluza (Francja)

Przed ostatnią turą spotkań ani Walia, ani tym bardziej Rosja nie mają zagwarantowanego awansu do 1/8 finału. Pierwszy z tych zespołów zajmuje co prawda drugie miejsce w tabeli grupy B, jednak jeśli przegra w poniedziałek, teoretycznie może spaść nawet na ostatnią pozycję. Ta zajmowana jest na ten moment przez reprezentację Sbornej, która jeśli nie pokona Walii, pożegna się z EURO 2016. Kto wypadnie lepiej w decydującym starciu?

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Rosja

Zespół Leonida Słuckiego urwał punkt w meczu z teoretycznie najsilniejszym rywalem w grupie, czyli Anglią, remisując 1:1 dzięki bramce strzelonej w doliczonym czasie gry przez Wasilija Beriezuckiego, ale i tak bardzo wiele brakuje mu do awansu. Wszystko przez to, że w drugim spotkaniu, tym razem z najsłabszą „na papierze” Słowacją, Sborna przegrała 1:2, choć momentami prezentowała się całkiem nieźle. Rosjanie nie mają teraz innego wyjścia, jak pokonać Walię, przeskakując ją tym samym w tabeli i liczyć na to, że w równoległym pojedynku Anglia – Słowacja nie będzie niespodzianki. W takim wypadku Sborna awansuje do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie.

Ostatnie wyniki nie przemawiają jednak za Rosjanami. Z najnowszych pięciu spotkań, jakie rozegrali, nie wygrali ani jednego, remisując tylko z Anglią i Serbią, a także przegrywając ze Słowacją, Czechami i Francją. A przecież tyle samo porażek, co w minionych pięciu meczach, Rosjanie mieli łącznie we wcześniejszych… 18 występach. Słucki ma nadzieję na to, że jego kadrze uda się odzyskać błysk z końcówki kwalifikacji, kiedy to Sborna wygrała cztery spotkania z rzędu, po tym jak za czasów poprzedniego trenera miała fatalny bilans meczów 2-2-2. Czy Rosjanie po raz kolejny wykrzeszą z siebie maksimum możliwości w momencie, gdy zostali postawieni pod ścianą?

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Walia

Niewiele brakowało, a debiutujące na Mistrzostwach Europy Smoki przystępowałyby do poniedziałkowego meczu z pierwszego miejsca w grupie. Nie zrobią tego, gdyż dały sobie wbić gola w 91 minucie czwartkowego pojedynku z Anglią, co zadecydowało o przegranej 1:2 w prestiżowej, wewnątrz-brytyjskiej rywalizacji. Na całe szczęście dla Walii, we wcześniejszym meczu ze Słowacją udało jej się zdobyć komplet punktów. W Bordeaux Smoki poradziły sobie z rywalami z Europy Środkowej 2:1, dzięki golom Garetha Bale’a (strzelił bramkę również Anglii) i Hala Robson-Kanu.

Dla reprezentacji Walii, która z meczów towarzyskich jakie rozegrała przed EURO 2016 nie potrafiła wygrać ani jednego, szansa taka jak w poniedziałek może się prędko nie powtórzyć. Kadra Chrisa Colemana pojedynku z Rosją przede wszystkim nie może przegrać. Jeśli zwycięży, automatycznie awansuje do 1/8 finału (jako debiutant na turnieju), a jeśli zremisuje, to z czterema oczkami najprawdopodobniej i tak wyjdzie z grupy z drugiego bądź trzeciego miejsca. Czy jedenastka, która podczas kwalifikacji do EURO doznała tylko jednej porażki w 10 meczach, zachowa zimną krew do samego końca?

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Podsumowanie

Przed Smokami niełatwe zadanie, dotychczas bowiem nigdy nie udało im się pokonać reprezentacji Rosji. Dwa ostatnie pojedynki Walii ze Sborną, w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2010, kończyły się wygranymi Rosjan 2:1 w Moskwie i 3:1 w Cardiff. Nawet za czasów istnienia ZSRR, Walijczycy zwyciężyli tylko raz, w 1965 roku. Czy Gareth Bale i jego koledzy staną w poniedziałek na wysokości zadania i awansują do 1/8 finału?

Rosja

L, D, D, L, L

bramki 6-10, -4

Walia

L, W, L, L, D

bramki 4-8, -4

Incoming search terms:

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.