EURO 2016: Polska – Irlandia Północna ; Niedziela, 12 czerwca, godz. 18:00, Allianz Riviera, Nicea

EURO 2016 Polska – Irlandia Północna

Polska – Irlandia Północna

Niedziela, 12 czerwca, godz. 18:00, Allianz Riviera, Nicea (Francja)

Walkę o wyjście z „polskiej” grupy czas zacząć! Choć Biało-Czerwoni z pewnością nie tak wyobrażali sobie wyniki, jakie osiągną w meczach kontrolnych przed EURO 2016 z zespołami, których na tym turnieju zabraknie, czyli Holandią i Litwą, to jednak nie zmienia to faktu, że powszechnie upatruje się w nich głównego kandydata do zajęcia drugiej pozycji w grupie (faworytem numer jeden są Niemcy). Wydaje się, że zespołem, który potencjalnie jest w stanie przeszkodzić kadrzeAdama Nawałki w awansie do 1/8 finału może być tylko Ukraina, dlatego tak ważne jest zdobycie przez Polaków kompletu punktów w meczu z najsłabszą na papierze Irlandią Północną.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Polska

O ile porażka 1:2 z Oranje nie jest powodem do wstydu – bądź co bądź Holandia to brązowy medalista ostatniegoMundialu – tak już bezbramkowy remis z mocno przeciętną Litwą rozczarował polskich kibiców. Aspiracje Biało-Czerwonych przed startem EURO 2016 są bardzo wysokie, dlatego może to i lepiej, że słabsze mecze przytrafiły się naszej reprezentacji jeszcze przed startem mistrzowskiego turnieju, a nie już we Francji. Nie można także pozwolić, aby wyniki dwóch spotkań przysłoniły to, jak Orły Nawałki sprawowały się przez wcześniejszych kilkanaście miesięcy – a przecież w ostatnich 19 występach polska kadra tylko dwukrotnie doznała porażki, w tym raz z mistrzami świata, Niemcami!

W innych meczach kontrolnych przed francuskim turniejem, Polacy pokonali 4:2 Islandię, 3:1 Czechy, 1:0 Serbię i 5:0 Finlandię. Z kolei podczas turnieju kwalifikacyjnego Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie D, premiujące bezpośrednim awansem. Po wywalczeniu sześciu zwycięstw i trzech remisów (a także przy jednej porażce), Polakom zabrakło tylko jednego punktu do wyprzedzenia w tabeli Niemców. Nasz Orły wyprzedziły natomiast trzecią Irlandię i czwartą Szkocję, a także znacznie słabsze zespoły Gruzji i Gibraltaru. Traf chciał, że podczas EURO 2016 Biało-Czerwoni ponownie trafili do grupy z Niemcami, a także „drugim” zespołem z wyspy o nazwie Irlandia, czyli reprezentacją Irlandii Północnej. Stawkę w tej grupie uzupełni współgospodarz EURO 2012 z Polską, czyli Ukraina.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Irlandia Północna

Norn Iron, pomimo tego, że są postrzegani jako outsider grupy C, w rankingu FIFA zajmują miejsce przed Polską – plasują się na 25. pozycji, podczas gdy Biało-Czerwoni na 27. Kadra Michaela O’Neilla podobnie lekceważona była w kwalifikacjach do EURO, co nie przeszkodziło jej w wygraniu grupy, w której rywalizowała z Rumunią, Węgrami, Finlandią, Wyspami Owczymi i Grecją. Historyczny, pierwszy awans Irlandii Północnej na Mistrzostwa Europy to najważniejsze piłkarskie wydarzenie w tym kraju od 1986, gdy Norn Iron po raz ostatni brali udział w Mistrzostwach Świata, odpadając na etapie fazy grupowej.

Co ciekawe, reprezentacja kierowana przez O’Neilla w meczach towarzyskich rozgrywanych już po zakończeniu kwalifikacji do EURO pochwalić się może lepszym bilansem, niż Polska. Północnym Irlandczykom udało się pokonać Łotwę (1:0),Słowenię (1:0) i Białoruś (3:0), jak również zremisować z Walią (1:1) i Słowacją (0:0). Tylko jeden gol stracony przez ponad 450 minut gry może robić wrażenie i powinien dać do myślenia Robertowi Lewandowskiemu, czy Arkadiuszowi Milikowi. Mało tego, Norn Iron więcej niż jednej bramki w meczu nie stracili od listopada 2014 r., co najlepiej uzmysławia, jak prezentuje się defensywa tego zespołu.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Podsumowanie

Choć Norn Iron wydają się zespołem słabszym od Biało-Czerwonych, to jednak mogą pochwalić się korzystnym bilansem starć z Polakami. W dotychczasowych dziewięciu pojedynkach pierwszych reprezentacji Irlandia Północna zwyciężała cztery razy, Polska trzy razy i dwukrotnie padł remis. Ostatnie dwa mecze, rozegrane w 2009 r., to zwycięstwo Norn Iron 3:2 i remis 1:1. Polacy pokonali Irlandię Północną trzykrotnie z rzędu w latach 2002, 2004 i 2005. Czy w niedzielę przypomną sobie tamte dobre czasy i zainaugurują swój udział w EURO 2016 od zwycięstwa?

Polska

D, L, W, W, W

bramki 10-3, +7

Irlandia Północna

D, W, W, D, W

bramki 6-1, +5

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.