Euro 2016: Francja – Rumunia ; Piątek, 10 czerwca, godz. 21:00, Stade de France

Euro 2016 Francja - Rumunia

Francja – Rumunia

Piątek, 10 czerwca, godz. 21:00, Stade de France, Paryż (Francja)

Choć reprezentację Francji powszechnie uważa się za jednego z głównych faworytów rozpoczynających się w piątek Mistrzostw Europy 2016, to jednak nie oznacza to, że Les Bleus czeka łatwa przeprawa w meczu otwarcia turnieju z Rumunią. Inauguracje EURO rządzą się bowiem swoimi prawami – dotychczas tylko w dwóch przypadkach na osiem oficjalnych spotkań inauguracyjnych z udziałem gospodarzy, udawało się zwyciężyć organizatorom turnieju. Jednym z tych wyjątków była wygrana Francji nad Danią 1:0 w 1984 r. Czy w tym roku Niebiescy ponownie zaczną turniej od wywalczenia wszystkich dostępnych punktów?

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Francja

Reprezentacja Didiera Deschampsa w ostatnich dwóch sprawdzianach przed startem Mistrzostw Europy pokonała 3:2 Kamerun oraz 3:0 Szkocję. Trzy z sześciu goli w tych meczach strzelił dla gospodarzy EURO Oliver Giroud, co oznacza, że razem z kończącymi sezon występami w Arsenalu Londyn, Francuz umieścił piłkę w siatce siedem razy w minionych czterech występach. Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy będzie on groźną bronią podczas turnieju o mistrzostwo kontynentu, to dziś tych wątpliwości już nie ma. Warto podkreślić nie tylko dobry wynik Francuzów w ostatnim teście przed EURO, lecz również świetną grę. Ich rywale, Szkoci, praktycznie nie istnieli na boisku: Les Bleus oddali 16 strzałów, w tym osiem w światło bramki, a Szkoci dwa, w tym ani jednego celnego.

Po zwycięstwie nad The Tartan Army, Francuzi mogą się pochwalić bilansem dziewięciu zwycięstw w ostatnich dziesięciu pojedynkach przed Mistrzostwami Europy. Jedyną reprezentacją, która znalazła sposób na Les Bleus, była Anglia, która zwyciężyła 2:0 na Wembley. Kadra Deschampsa przygotowując się do EURO 2016 pokonała natomiast w ciągu ostatniego roku Rosję (4:2), Holandię (3:2), Niemcy (2:0), Portugalię (1:0), Serbię (2:1), Armenię (4:0), Danię (2:1), oraz oczywiście Kamerun i Szkocję. Zwycięstwa nad kilkoma klasowymi drużynami pozwalają wierzyć w sukces Trójkolorowych na Mistrzostwach Europy i sprawiają, że Francuzów obawiać powinien się podczas EURO każdy, bowiem tak dobrzy jak obecnie nie byli od lat.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Rumunia

Plan Rumunów na mecz otwarcia mistrzostw to co najmniej powtórzenie wyniku sprzed ośmiu lat, gdy podczas EURO 2008 udało im się bezbramkowo zremisować z Francuzami. Kadra Anghela Iordănescu w trakcie kwalifikacji do tegorocznego turnieju we Francji nie dała się ograć ani razu i straciła łącznie tylko dwa gole, lecz czar żelaznej defensywy już prysł. Tylko w meczu towarzyskim z Ukrainą rozegranym pod koniec maja Rumuni dali sobie wbić cztery bramki i to w ciągu zaledwie 16 minut (3:4). Nie zmienia to oczywiście faktu, że od wakacji 2014 r. Rumunia nie przegrała z nikim innym, jak właśnie z Ukrainą. W pozostałych meczach z ostatnich dwóch lat odniosła 10 zwycięstw i dziewięć remisów.

W ostatnim sprawdzianie przed EURO 2016 kadra Iordănescu w ładnym stylu zdeklasowała 5:1 Gruzję, już po trzech minutach od pierwszego gwizdka prowadząc 2:0. Z tą samą Gruzją mistrzowie Europy z 2008 i 2012 r., Hiszpanie, sensacyjnie przegrali we wtorek 0:1. Już wkrótce dowiemy się, ile w tym przypadku, a na ile jest to potwierdzenie siły rumuńskiej reprezentacji. Choć Rumuni skazywani są przez wielu na pożarcie w grupie z Francją, Szwajcarią i Albanią, to jednak warto pamiętać, że wejść do 1/8 finału mogą nawet wówczas, jeśli zajmą trzecie miejsce w tabeli. To efekt nowej formuły rozgrywania mistrzostw i poszerzenia grona uczestników z 16 do 24 zespołów.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Podsumowanie

Z ostatnich pięciu spotkań pomiędzy Francją a Rumunią, aż cztery kończyły się remisami. Wyjątkiem była wygrana kadry prowadzonej przez Laurenta Blanca 2:0 podczas eliminacji do EURO 2012, w październiku 2010 r. Warto także podkreślić, że Francuzi dobrze czują się na Stade de France – dotychczas zwyciężyli 21 spośród 32 stoczonych na tym stadionie pojedynków. Czy uda im się jeszcze bardziej poprawić tę statystykę podczas meczu otwarcia EURO 2016?

Francja

W, W, W, W, L

bramki 13-8, +5

Rumunia

W, L, D, D, W

bramki 10-7, +3

Incoming search terms:

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.