Copa America 2016: w meczu otwarcia Kolumbia pokonała USA [VIDEO]

2016-06-04_083024

Kolumbia wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 2:0 w pierwszym spotkaniu 45. edycji Copa America. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyli Cristian Zapata i James Rodriguez. W drugim meczu Kostaryka zagra z Paragwajem. W drugiej kolejce, która zostanie rozegrana 8 czerwca, USA podejmą Kostarykę, a Kolumbia zmierzy się z Paragwajem.

W meczu otwarcia zmierzyły się ze sobą gospodarze i Kolumbia.W ósmej minucie Edwin Cardona dośrodkował piłkę w pole karne. Tam stał zupełnie niekryty Cristian Zapata, który strzałem z powietrza zmieścił futbolówkę w bramce i wyprowadził Kolumbijczyków na prowadzenie. Kolejną sytuację goście stworzyli sobie cztery minuty przed końcem pierwszej połowy. DeAndre Yedlin zagrał piłkę ręką w polu karnym. Do „jedenastki” podszedł James Rodriguez. Zawodnik Realu Madryt płaskim strzałem w prawy róg bramki podwyższył prowadzenie swojego zespołu.