Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1:1

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1 1

49. derby pomiędzy Miedzią a Chrobrym zakończyły się remisem 1:1. Wynik w Głogowie otworzył w 47. min Petteri Forsell, a wyrównał w 80. min Sebastian Bonecki. – Nie udało się wygrać, ale ten punkt trzeba docenić. Pod względem psychiczno-mentalnym to jest dla nas dobry wynik – powiedział Ryszard Tarasiewicz, trener Miedzi.

W pierwszej połowie oba zespoły nie stworzyły zbyt wiele okazji bramkowych. Miedź najbliżej zdobycia gola była w 35. min, gdy sprzed pola karnego strzelał Forsell, a piłka po rykoszecie od jednego z obrońców przeszła tuż obok słupka. W 41. min po szybkiej wymianie podań na prawym skrzydle w polu karnym gospodarzy z piłką znalazł się Grzegorz Bartczak, ale jego mocne uderzenie z ostrego kąta Janicki wybił na róg. Gospodarze kilka razy wstrzeliwali piłkę w pole karne Miedzi, ale nie potrafili tych akcji wykończyć celnym strzałem. Warto odnotować też strzał Kony z dystansu w 11. pin, po którym piłka zmierzała w okienko legnickiej bramki, ale dobrze ustawiony Paweł Kapsa pewnie obronił to uderzenie.

W drugiej połowie działo się znacznie więcej. Zaraz po przerwie Miedź objęła prowadzenie. Oscar zagrał w pole karne, Forsell trafił w słupek, dobitkę Bartkowiaka odbił Janicki, ale piłka spadła pod nogi Forsella, który z bliska umieścił ją w siatce. W 71. min gospodarze mogli wyrównać, gdy Hodowany wyszedł sam na sam z Kapsą, ale nie trafił w bramkę. W 76. min z boku pola karnego mocno na bramkę Chrobrego strzelał Bartkowiak, ale Janicki obronił to uderzenie. W 80. min Chrobry wyrównał – wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Bonecki uderzył z 20 metrów i pokonał Kapsę. W 89. min szczęścia próbował jeszcze Bartkowiak uderzeniem z dystansu, po którym piłka przeleciała jednak obok bramki gospodarzy.

CHROBRY GŁOGÓW – MIEDŹ LEGNICA 1:1 (0:0)

Bramki: Bonecki (80) oraz Forsell (47). Żółte kartki: Sędziak, Bonecki oraz Trifonov, Bartczak. Sędzował: Tomasz Musiał (Kraków).