Chorwacja – Hiszpania 2:1 (1:1) – EURO 2016

Chorwacja - Hiszpania

Chorwacja pokonała 2:1 (1:1) Hiszpanię w ostatniej serii gier w grupie D. Zwycięskiego gola strzelił Ivan Perisić. Zwycięstwo drużyny Ante Cacicia oznacza, że to Chorwaci zajęli pierwsze miejsce w grupie.

Grupa D

w d l
Chorwacja 3 2 1 0 7 (5-3)
Hiszpania 3 2 0 1 6 (5-2)
Turcja 3 1 0 2 3 (2-4)
Czechy 3 0 1 2 1 (2-5)

Przed meczem Hiszpanom do zajęcia pierwszego miejsca w grupie D wystarczał remis. Zawodnicy Vicente Del Bosque nie zamierzali grać jednak o jeden punkt.

Od początku spotkania zaatakowali i w swoim stylu długo rozgrywali piłkę. W barwach mistrzów Europy wyróżniał się przede wszystkim David Silva, który co chwilę prostopadłymi podaniami szukał swoich kolegów z zespołu.

W siódmej minucie to właśnie pomocnik Manchesteru City rozpoczął akcję bramkową. Świetnie zagrał do Nolito, którego strzał zdołał jeszcze odbić Subasić, ale z dobitką Moraty nie miał już szans.

Kilka minut później Chorwaci mogli wyrównać. De Gea zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki, przejął ją Rakitić, który próbował przelobować bramkarza rywali. Piłka jednak najpierw odbiła się od poprzeczki, a później jeszcze od słupka, ale gola nie było.

Tego piłkarze Ante Cacicia strzelili dopiero tuż przed przerwą. Persić ograł Juanfrana i dośrodkował do Kalinicia, który z bliska efektownym uderzeniem pokonał De Geę

Po zmianie stron tempo gry znacznie spadło. Hiszpanie długo rozgrywali atak pozycyjny, z którego jednak niewiele wynikało.

Chorwaci natomiast próbowali kontratakować, ale dobrze ustawiona obrońców tytułu skutecznie im to uniemożliwiała.

Emocje mieliśmy dopiero w 70. minucie. Vrsaljko trącił w polu karnym Silvę i sędzia podyktował rzut karny. Tego nie wykorzystał Sergio Ramos, który strzelił w sam środek bramki i futbolówkę odbił Subasić. Jedenastka została jednak wykonana niezgodnie z przepisami, bo bramkarz Chorwatów tuż przed strzałem wyszedł kilka metrów do przodu.

Obroniony karny wyraźnie podbudował drużynę Cacicia. W 87. minucie lewym skrzydłem urwał się Perisić, który strzałem z ostrego kąta pokonał De Geę i zapewnił Chorwacji zwycięstwo w grupie!

Hiszpanie tymczasem w 1/8 finału zagrają z Włochami…

ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL