Brazylia – Peru 0:1 (0:0) – Copa America Centenario 2016

eq ha

Brazylia przegrała 0:1 (0:0) z Peru w ostatnim meczu grupy B Copa America Centenario. Wynik ten oznacza, że Canarinhos odpadli z turnieju już po fazie grupowej. Peru zwycięskiego gola strzeliło jednak w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.

Po zwycięstwie Ekwadoru nad Haiti do awansu Brazylii wystarczał remis. Peru natomiast, żeby zagrać w ćwierćfinale musiało wygrać.

W pierwszej połowie nie było tego jednak widać. Piłkarze Ricardo Gareci nastawili się na kontry, ale dobrze rozgrywający piłkę Brazylijczycy nie pozwalali na nie zbyt często.

Groźnie pod bramką Alissona zrobiło się raz – w 44. minucie, kiedy sędzia powinien podyktować rzut karny dla Peruwiańczyków.

Canarinhos mogli już jednak wtedy prowadzić. Najpierw precyzyjne uderzenie Gabriela świetnie obronił Pedro Gallese, a dziesięć minut później po dośrodkowaniu Filipe Luisa nad bramką strzelił Willian.

W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany. Brakowało jedynie klarownych okazji dla obu zespołów. Peruwiańczycy próbowali strzelać głównie z rzutów wolnych, a Brazylijczycy mimo częstej obecności w polu karnym rywali w najważniejszych momentach podejmowali złe decyzje.

Wydawało się, że piłkarze Dungi mają mecz pod kontrolą, aż nadeszła 76. minuta. Świetny rajd prawą stroną przeprowadził Andy Polo, a piłkę z kilku metrów wepchnął do bramki Raul Ruidiaz. Problem jednak w tym, że zrobił to ręką i gol nie powinien zostać uznany.

Sędziowie po kilku minutach wielkiego zamieszania postanowili jednak bramkę zaliczyć.

W końcówce Brazylia próbowała wyrównać, ale chaotyczne wstrzeliwanie piłki w pole karne nie przyniosło efektu i do ćwierćfinału awansowało Peru.