Brazylia – Haiti 7:1 (3:0) – Copa America Centenario 2016

 

Brazylia – Haiti 7:1 (3:0)

Bramki: Coutinho 14, 29, 90+2, Renato Augusto 35, 86, Gabriel 59, Lucas Lima 68 – Marcelin 70

Brazylia: Alisson – Dani Alves, Marquinhos, Gil, Filipe Luis – Casemiro (62. Lucas Lima), Willian, Elias (72. Walace), Renato Augusto, Coutinho – Jonas (46. Gabriel)

Haiti: Placide – Alcenat (83. Maurice), Jerome, Genevois, Goreux – Jaggy, Lafrance, Marcelin, Alexandre (62. Hilaire) – Louis, Belfort (49. Nazon)

Żółte kartki: Casemiro – Goreux

 

Zgodnie z przewidywaniami, reprezentacja Brazylii łatwo rozprawiła się z Haiti, wygrywając aż 7:1 (3:0) w meczu grupy B Copa America Centenario. Na boisku ani na moment nie pojawił się gracz Wisły Kraków – Wilde-Donald Guerrier.

Nadzieja Haitańczyków trwała niecały kwadrans. Ambitni gracze z Ameryki Środkowej bronili się dzielnie, utrzymując odpowiednią dyscyplinę, ale wobec przebłysku geniuszu okazali się bezradni. A tym wykazał się Philippe Coutinho, który pociągnął z piłką kilkanaście metrów, wszedł między dwóch obrońców i strzelił nie do obrony dla Johnny’ego Placide.

Kolejne fragmenty meczu to już niemal egzekucja. Canarinhos nie grali wybitnie, ale nawet minimalny nakład sił wystarczył, by pogrążyć zdezorientowanych Haitańczyków. Gole strzelali jakby od niechcenia, wbijając ich do bramki łącznie aż pięć – a był to i tak najmniejszy wymiar kary. Spora w tym „zasługa” bramkarza i obrońców haitańskich, którzy wielokrotnie wykazywali się wielką niefrasobliwością.

Piłkarzy Patrice’a Neveu stać było tylko na jedną, historyczną bramkę – jej zdobywcą został James Marcelin.

 

Trenuj Palec - 50 PLN - 728x90

Comments are closed.