Argentyna – Wenezuela 4:1 (2:0) – Copa America 2016

Argentyna - Wenezuela 4 1

Argentyna pokonała 4:1 (2:0) Wenezuelę w ćwierćfinale Copa America Centenario. Dwa gole dla reprezentacji Taty Martino strzelił Gonzalo Higuain. W półfinale Albicelestes zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od zdecydowanej przewagi Argentyny. Już w czwartej minucie gola mógł strzelić Leo Messi. Kapitan Albicelestem uderzył jednak obok bramki.

Jednak już chwilę później mógł się cieszyć z pięknej asysty. Jego dokładne podanie wykorzystał Higuain. Jednobramkowe prowadzenie nie zadowoliło jednak zawodników Taty Martino.

Wicemistrzowie świata nadal atakowali i stwarzali dobre sytuacje. Bramkę zdobyli jednak po błędzie obrońcy Wenezueli, który stracił piłkę pod własnym polem karnym. Zabrał mu ją Higuain, który następnie wykorzystał sytuację sam na sam.

Wydawać by się mogło, że od tego czasu Argentyńczycy będą kontrolowali przebieg meczu. W końcówce pierwszej połowy zaatakowali jednak piłkarze Rafaela Dudamela. Najpierw w dwóch sytuacjach świetnie bronił Sergio Romero, ale w 43. minucie bramkarz Albicelestes popełnił błąd i sfaulował napastnika rywali. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Luis Gunther, który uderzył „Panenką”, ale jego strzał wpadł prosto w rękawice Romero.

W drugiej połowie mecz nie był już tak intensywny. Mimo to Argentyńczycy strzelili kolejnego gola – w 60. minucie po dwójkowej akcji Messiego z Nicolasem Gaitanem do bramki trafił ten pierwszy.

Wenezuela się jednak nie poddała. W 69. minucie dobre dośrodkowanie wykorzystał Jose Rondon. Cień nadziei reprezentacji Rafaela Dudamela trwał jedynie minutę, bo tuż po wznowieniu gry bramkę na 4:1 zdobył Eric Lamela.

ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL