3 drużyny, które mogą być czarnym koniem Mistrzostw Europy 2016

Przy wielkich turniejach zawsze typuje się pewniaków do wysokiego miejsca, a do tego eksperci często starają się przewidzieć czarnego konia imprezy, który bardzo często jest oczywistym wyborem. W większości przypadków czarnym koniem jest jednak ktoś nieoczekiwany. Postanowiliśmy poszukać takiej drużyny, z grona wszystkich, które zakwalifikowały się na Mistrzostwa Europy we Francji. 

Rumunia

Dosyć pewnie awansowali, zajmując drugie miejsce w grupie F. Za przeciwników mieli takie reprezentacje jak: Irlandia Północna, Węgry, Finlandia, Wyspy Owcze i Grecja, która nota bene zaliczyła fatalny występ w tych eliminacjach, zajmując ostatnie miejsce. Rumuni nie dość, że zajęli drugie miejsce, co dało im bezpośredni awans, to jeszcze nie przegrali żadnego meczu. Na ich końcowy sukces złożyło się 5 zwycięstw i 5 remisów. Strzelili 11 goli i stracili, uwaga… tylko dwie bramki. To właśnie dlatego, rodacy baśniowego Draculi są stawiani przez nas w gronie kandydatów do niespodzianki całego turnieju. W swojej grupie mają Francję, Szwajcarię i Albanię. Rumuni może nie mają najgłośniejszych nazwisk w swoim zespole, ale jak to ktoś kiedyś powiedział – atakiem wygrywa się mecze, obroną mistrzostwa.

Austria

Austriacy wygrali swoją grupę, pokonując takie ekipy jak Szwecja i Rosja. Zdobyte 28 na 30 możliwych punktów. Taki wynik mówi sam za siebie. Ich liga piłkarska niesamowicie poszła do przodu, co również przełożyło się na wyniki reprezentacji. Warto zauważyć, że jest to kolejna drużyna, która nie ma w swoich szeregach gwiazd wartych kilkanaście, czy kilkadziesiąt milionów euro. Austria to olbrzymi kolektyw stworzony przez Marcela Kollera, który pracuje z tą reprezentacją od 2011 roku. Austriacki związek piłki nożnej stworzył wieloletni plan rozwoju piłki w tym kraju, a pracę nad reprezentacją powierzył właśnie temu selekcjonerowi. Trener ten jest znany z tytanicznej pracy. Nie osiągnął bowiem sukcesów na arenie międzynarodowej, ale z krajowymi drużynami realizował kolejne założenia. Zdobył m.in dwa mistrzostwa Szwajcarii, ale także udało mu się awansować do Bundesligi z Vfl Bochum.  Zaufanie w wiedzę tego szkoleniowca mocno opłaciło się całej reprezentacji Austrii, przez co mogą być teraz pozytywnym zaskoczeniem całych mistrzostw.

Polska

Nie mogło w tych szeregach zabraknąć również naszej reprezentacji. Adam Nawałka stworzył fantastyczną drużynę sportową, a do tego wielu pracowników PZPN-u przyczyniło się do polepszenia atmosfery wokół całej kadry. Do Francji jedziemy w wielkimi nadziejami i apetytem. Jeśli dobrze wejdziemy w cały turniej i przede wszystkim wygramy z Irlandią Północną, to możemy nabrać takiego rozpędu, że pierwsze poważne wyzwanie czeka nas dopiero w ćwierćfinale (nie licząc grupowej potyczki z Niemcami). Mamy zawodników światowej klasy i tu nie chodzi już nawet o samego Lewandowskiego. Jest Milik, Krychowiak, Szczęsny, Piszczek – to oni będą motorem napędowym. Jest również istotne to, że dla słabszy sportowo kolegów są prawdziwą motywacją i dzięki nim, mogą równać do najlepszego poziomu.

Comments are closed.